X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Piotr Kowalczyk, czyli Tau. Nawrócony raper

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2017 12:23
Piotr Kowalczyk przez wiele lat uwikłany był w okultyzm i nałogi. Potem przeżył nawrócenie, a dziś przez swoją twórczość promuje najważniejsze jego zdaniem wartości: miłość, prawdę, piękno i wolność.
Audio
  • Tau opowiada o swoim nawróceniu (Twarzą w twarz/Jedynka)
Piotr Kowalczyk, pseud. Tau
Piotr Kowalczyk, pseud. TauFoto: Polskie Radio

- Relacja z Bogiem sprawia, że czuję pokój wewnętrzny - mówi raper. Przekonuje, że On daje mu tarczę i miecz, więc idzie przez życie z wiarą i miłością, którą Stwórca wypełniał go przez ostatnie lata i wypełnia nadal.

Tau (*) jest ambasadorem akcji "Kocham, więc nie pije". Przyznał, że w jego rodzinie nie było warunków do korzystnego rozwoju, gdyż pojawił się alkohol. - Alkohol jest pierwszym krokiem do tego, by zaniedbać wszystko inne - przestrzega. Opowiada, jak alkohol wpłynął na jego życie i relacje z bliskimi. Przyznaje, że w tym czasie odczuwał potrzebę bliskości innego człowieka. Uważa, że alkohol jest najgorszym złem, jakie może pojawić się w rodzinie.

Piotr Kowalczyk wspomina szkolne lata w Kielcach i aktywność na różnych płaszczyznach, co nie uchroniło go przed kontaktem z alkoholem. Opowiada o swoich kontaktach z narkotykami oraz o tym, co napotkał w new age'u. Wspomina, co było przełomem i punktem, który skłonił go do zmiany trybu życia. Założył własną wytwórnię i skupił się na tworzeniu utworów, w których opowiadał  również o swoim nawróceniu. Posłuchaj też jakie Tau ma rady dla rodziców.

(*) Tau - dziewiętnasta litera alfabetu greckiego i dwudziesta druga, a zarazem ostatnia litera alfabetu hebrajskiego. W religii chrześcijańskiej krzyż tau τ często łączony jest z osobą Jezusa Chrystusa, bądź też z duchowością Tau.

***

Tytuł audycji: Ocaleni w cyklu Twarzą w twarz

Prowadzi: Rafał Porzeziński

Gość: Tau, właściwie Piotr Kowalczyk (kielczanin, góral z Gór Świętokrzyskich, raper, wokalista, beatboxer i producent muzyczny)

Data emisji: 19.12.2017

Godzina emisji: 20.10

ag/kh

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Całun turyński i jego tajemnica

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2017 07:00
Dla chrześcijan Całun Turyński jest relikwią i potwierdzeniem słów zapisanych na kartach Ewangelii, dla niewierzących kawałkiem płótna, na którym pojawia się jakieś malowidło.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Święty z Asyżu – kochany i szanowany nie tylko przez katolików

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2017 06:00
- Święty Franciszek z Asyżu w średniowieczu był niekwestionowanym autorytetem i ulubieńcem wiernych, choć nie tylko chrześcijan, bo dotarł do krajów islamu, gdzie głosił Ewangelię i zyskał uznanie. To był pierwszy człowiek otwarty na dialog między religijny - mówił ksiądz Henryk Małecki.
rozwiń zwiń