Piotr Kowalczyk, czyli Tau. Nawrócony raper

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2017 12:23
Piotr Kowalczyk przez wiele lat uwikłany był w okultyzm i nałogi. Potem przeżył nawrócenie, a dziś przez swoją twórczość promuje najważniejsze jego zdaniem wartości: miłość, prawdę, piękno i wolność.
Audio
  • Tau opowiada o swoim nawróceniu (Twarzą w twarz/Jedynka)
Piotr Kowalczyk, pseud. Tau
Piotr Kowalczyk, pseud. TauFoto: Polskie Radio

- Relacja z Bogiem sprawia, że czuję pokój wewnętrzny - mówi raper. Przekonuje, że On daje mu tarczę i miecz, więc idzie przez życie z wiarą i miłością, którą Stwórca wypełniał go przez ostatnie lata i wypełnia nadal.

Tau (*) jest ambasadorem akcji "Kocham, więc nie pije". Przyznał, że w jego rodzinie nie było warunków do korzystnego rozwoju, gdyż pojawił się alkohol. - Alkohol jest pierwszym krokiem do tego, by zaniedbać wszystko inne - przestrzega. Opowiada, jak alkohol wpłynął na jego życie i relacje z bliskimi. Przyznaje, że w tym czasie odczuwał potrzebę bliskości innego człowieka. Uważa, że alkohol jest najgorszym złem, jakie może pojawić się w rodzinie.

Piotr Kowalczyk wspomina szkolne lata w Kielcach i aktywność na różnych płaszczyznach, co nie uchroniło go przed kontaktem z alkoholem. Opowiada o swoich kontaktach z narkotykami oraz o tym, co napotkał w new age'u. Wspomina, co było przełomem i punktem, który skłonił go do zmiany trybu życia. Założył własną wytwórnię i skupił się na tworzeniu utworów, w których opowiadał  również o swoim nawróceniu. Posłuchaj też jakie Tau ma rady dla rodziców.

(*) Tau - dziewiętnasta litera alfabetu greckiego i dwudziesta druga, a zarazem ostatnia litera alfabetu hebrajskiego. W religii chrześcijańskiej krzyż tau τ często łączony jest z osobą Jezusa Chrystusa, bądź też z duchowością Tau.

***

Tytuł audycji: Ocaleni w cyklu Twarzą w twarz

Prowadzi: Rafał Porzeziński

Gość: Tau, właściwie Piotr Kowalczyk (kielczanin, góral z Gór Świętokrzyskich, raper, wokalista, beatboxer i producent muzyczny)

Data emisji: 19.12.2017

Godzina emisji: 20.10

ag/kh

Czytaj także

Całun Turyński i jego tajemnica

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2019 07:00
Dla chrześcijan Całun Turyński jest relikwią i potwierdzeniem słów zapisanych na kartach Ewangelii, dla niewierzących kawałkiem płótna, na którym pojawia się jakieś malowidło.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Święty z Asyżu – kochany i szanowany nie tylko przez katolików

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2017 06:00
- Święty Franciszek z Asyżu w średniowieczu był niekwestionowanym autorytetem i ulubieńcem wiernych, choć nie tylko chrześcijan, bo dotarł do krajów islamu, gdzie głosił Ewangelię i zyskał uznanie. To był pierwszy człowiek otwarty na dialog między religijny - mówił ksiądz Henryk Małecki.
rozwiń zwiń