X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Alkohol, przemoc, niedowartościowanie. Z upadku można się podnieść

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2018 11:59
Rekonstruować rząd jest zdecydowanie łatwiej, niż zrekonstruować człowieka. Czy jest możliwe powstanie ze śmierci do pełnego życia? W czerwcu 2017 roku 22-letni Bartek Krakowiak wyruszył w niecodzienną podróż: pieszo z Warszawy do Mediugorje (ponad 1300 kilometrów). Opowiada, co skłoniło go do tej podróży.
Audio
  • Jak można wrócić z zupełnego upadku do normalnego życia (Ocaleni/Jedynka)
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: Pixabay.com/Public domain

Gość audycji "Ocaleni" wspomina, że przyczynami jego upadku były alkohol w domu, przemoc, niedowartościowanie". - Całe swoje dzieciństwo słyszałem od ojca, że nic w życiu nie osiągnę, jestem zerem, że do niczego się nie nadaję - mówi Bartłomiej Krakowiak.

To wpłynęło na niego tak, że w wieku dorastania zaczął żyć na ulicy, zaliczać poprawczaki i ośrodki resocjalizacyjne. - To wszystko było spowodowane brakiem miłości ze strony rodziców - przyznaje. Myślał, że będąc złym człowiekiem zwróci na siebie uwagę. Uciekał ze szkoły, bo się wstydził tego, co ma w domu.

W wieku 13 lat zaczął pić alkohol, spadł z dachu i rozbił głowę tak, że zostało mu 10 minut życia. Nie wie, jak go odratowano. - To mnie niczego nie nauczyło - wspomina. Trafił do poprawczaka. - 90 procent chłopaków wychodzi z poprawczaka gorszymi, niż tam trafili - podkreśla.

Co było przełomem w życiu bohatera audycji? Jak doszło do tego, że się zmienił? Co wykrzyczał Bogu, choć nie był wierzący i w jakich okolicznościach? W jaki sposób Bóg mu odpowiedział? Posłuchaj nagrania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Ocaleni w cyklu Twarzą w twarz

Prowadzi: Rafał Porzeziński

Gość: Bartłomiej Krakowiak (warszawianin z dziada pradziada, młody człowiek, ale po solidnych przejściach, autor bloga "Z buta do Maryi")

Data emisji: 10.01.2018

Godzina emisji: 20.10

ag/kh
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Wyrwałem się z piekła"

Ostatnia aktualizacja: 18.10.2017 13:55
- Spełniam marzenia Pana Boga wobec serca, które włożył we mnie i wobec wszystkich rzeczy, których on dla mnie dokonał, bo Pan Bóg spełnił wszystkie moja marzenia - mówi w audycji "Ocaleni" Dobromir Mak Makowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Był idolem najmłodszych Polaków... dopóki nie stoczył się na dno

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2017 12:24
Marian Tchórznicki w 1969 roku zagrał główną rolę w serialu "Do przerwy 0:1" i jego fabularnej wersji "Paragon gola". By zagrać Paragona pokonał 1500 innych kandydatów... by później pokonać coś znacznie trudniejszego - alkoholizm. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Boguś" - Henryk Dedo i Waldemar Kasperczak

Ostatnia aktualizacja: 02.01.2018 13:36
Ten reportaż to opowieść o ojcowskiej miłości i potędze wiary. Historia zniewolonego przez alkohol tytułowego bohatera jest współczesną ilustracją przypowieści Jezusa o synu marnotrawnym. Podnosząc problem alkoholizmu w kontekście relacji osoby uzależnionej z jej najbliższymi - rodziną - wskazuje na możliwość przywrócenia zerwanych więzi.
rozwiń zwiń