Alkohol, przemoc, niedowartościowanie. Z upadku można się podnieść

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2018 11:59
Rekonstruować rząd jest zdecydowanie łatwiej, niż zrekonstruować człowieka. Czy jest możliwe powstanie ze śmierci do pełnego życia? W czerwcu 2017 roku 22-letni Bartek Krakowiak wyruszył w niecodzienną podróż: pieszo z Warszawy do Mediugorje (ponad 1300 kilometrów). Opowiada, co skłoniło go do tej podróży.
Audio
  • Jak można wrócić z zupełnego upadku do normalnego życia (Ocaleni/Jedynka)
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: Pixabay.com/Public domain

Gość audycji "Ocaleni" wspomina, że przyczynami jego upadku były alkohol w domu, przemoc, niedowartościowanie". - Całe swoje dzieciństwo słyszałem od ojca, że nic w życiu nie osiągnę, jestem zerem, że do niczego się nie nadaję - mówi Bartłomiej Krakowiak.

To wpłynęło na niego tak, że w wieku dorastania zaczął żyć na ulicy, zaliczać poprawczaki i ośrodki resocjalizacyjne. - To wszystko było spowodowane brakiem miłości ze strony rodziców - przyznaje. Myślał, że będąc złym człowiekiem zwróci na siebie uwagę. Uciekał ze szkoły, bo się wstydził tego, co ma w domu.

W wieku 13 lat zaczął pić alkohol, spadł z dachu i rozbił głowę tak, że zostało mu 10 minut życia. Nie wie, jak go odratowano. - To mnie niczego nie nauczyło - wspomina. Trafił do poprawczaka. - 90 procent chłopaków wychodzi z poprawczaka gorszymi, niż tam trafili - podkreśla.

Co było przełomem w życiu bohatera audycji? Jak doszło do tego, że się zmienił? Co wykrzyczał Bogu, choć nie był wierzący i w jakich okolicznościach? W jaki sposób Bóg mu odpowiedział? Posłuchaj nagrania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Ocaleni w cyklu Twarzą w twarz

Prowadzi: Rafał Porzeziński

Gość: Bartłomiej Krakowiak (warszawianin z dziada pradziada, młody człowiek, ale po solidnych przejściach, autor bloga "Z buta do Maryi")

Data emisji: 10.01.2018

Godzina emisji: 20.10

ag/kh
Czytaj także

"Wyrwałem się z piekła"

Ostatnia aktualizacja: 18.10.2017 13:55
- Spełniam marzenia Pana Boga wobec serca, które włożył we mnie i wobec wszystkich rzeczy, których on dla mnie dokonał, bo Pan Bóg spełnił wszystkie moja marzenia - mówi w audycji "Ocaleni" Dobromir Mak Makowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Był idolem najmłodszych Polaków... dopóki nie stoczył się na dno

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2017 12:24
Marian Tchórznicki w 1969 roku zagrał główną rolę w serialu "Do przerwy 0:1" i jego fabularnej wersji "Paragon gola". By zagrać Paragona pokonał 1500 innych kandydatów... by później pokonać coś znacznie trudniejszego - alkoholizm. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Boguś" - Henryk Dedo i Waldemar Kasperczak

Ostatnia aktualizacja: 02.01.2018 13:36
Ten reportaż to opowieść o ojcowskiej miłości i potędze wiary. Historia zniewolonego przez alkohol tytułowego bohatera jest współczesną ilustracją przypowieści Jezusa o synu marnotrawnym. Podnosząc problem alkoholizmu w kontekście relacji osoby uzależnionej z jej najbliższymi - rodziną - wskazuje na możliwość przywrócenia zerwanych więzi.
rozwiń zwiń