Z czasem trzeźwienie zaczyna się podobać

Ostatnia aktualizacja: 31.01.2018 18:03
Człowiek ma wolną wolę i w pewnym momencie dokonuje wyborów. Piotr Nagiel przekonuje, że wśród takich wyborów pojawia się uzależnienie. - Jeżeli ktoś się uzależni, to albo coś z tym robi, albo ginie - mówi terapeuta. Ale wielu, którzy nawet podjęli walkę z nałogiem też się nie udaje. 
Audio
  • Piotr Nagiel opowiada o wychodzeniu z nałogów (Ocaleni/Jedynka)
Piotr Nagiel
Piotr NagielFoto: Wojciech Kusiński/PR

Piotr Nagiel przyznaje, że wie o czym mówi, bo sam kiedyś walczył. Kiedy miał 33 lata tak zatruł się alkoholem, narkotykami i lekami, że lekarz w izbie wytrzeźwień nie dawał mu większych szans. Przeżył. To doświadczenie było punktem zwrotnym. Piotr Nagiel rozpoczął trudną drogę ku trzeźwości. Po latach stał się wychowawcą w tym samym ośrodku, w którym się leczył. - Czuję się spełniony w tym, co robię - zapewnia. Opowiada jak wychodził z uzależnienia. Długo walczył ze sobą, bo nie wyobrażał sobie, że już do końca życia nie będzie się mógł napić alkoholu.

Gość Jedynki przypomina słowa nieżyjącego już Wiktora Osiatyńskiego, który publicznie mówił o swym uzależnieniu od alkoholu i walce z nałogiem. "Uzależnienie, alkoholizm czy narkomania, jest chorobą emocji, chorobą zakłamania". - Dlatego niektórzy mówią, że bardzo długo muszą walczyć, aby się poddać - uzupełnia terapeuta.

Piotr Nagiel zaprasza na charytatywny koncert 3 lutego, z którego dochód zostanie przeznaczony na leczenie przyjaciela Krzysztofa Lorenca. Koncert o godz. 18.00 w Okęckiej Sali Widowiskowej w Warszawie przy ulicy 1 sierpnia 36a.

***

Tytuł audycji: "Ocaleni" w cyklu "Twarzą w twarz"

Prowadzi: Rafał Porzeziński

Gość: Piotr Nagiel (muzyk, kompozytor, wokalista zespołu STO%, terapeuta uzależnień)

Data emisji: 31.01.2018

Godzina emisji: 20.10

agJakie mechanizmy wytwarzają osoby uzależnione, aby wytłumaczyć przed samym sobą fakt zażywania alkoholu czy narkotyków? Co zadecydowało, że Piotrowi Naglowi udało się rzucic nałogi? Posłuchaj nagrania całej rozmowy


Piotr Nagiel (muzyk, kompozytor, wokalista zespołu STO%, terapeuta uzależnień)

Czytaj także

Piotr Nagiel - alkoholik, który się nie poddał

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2016 19:05
- Utraciłem kontrolę w piciu alkoholu. Były awantury, pobicia, izby wytrzeźwień - mówił w Jedynce o swojej chorobie Piotr Nagiel, muzyk i terapeuta uzależnień.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Andrzej Sowa: nie lubię określenia "trzeźwy narkoman"

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2017 14:00
Wygrany festiwal w Jarocinie, muzyka, przyjaciele, dziewczyny - tak wyglądało życie Andrzeja Sowy. - Miałem 25 lat i otwarte wszelkie możliwości. Rok później byłem bezdomny, leżałem w piwnicy z ropiejącymi nogami - wspomina gość audycji "Ocaleni", były lider zespołu Maria Nefeli.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Wyrwałem się z piekła"

Ostatnia aktualizacja: 18.10.2017 13:55
- Spełniam marzenia Pana Boga wobec serca, które włożył we mnie i wobec wszystkich rzeczy, których on dla mnie dokonał, bo Pan Bóg spełnił wszystkie moja marzenia - mówi w audycji "Ocaleni" Dobromir Mak Makowski.
rozwiń zwiń