X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jak poradzić sobie z uzależnieniem od przemocy?

Ostatnia aktualizacja: 28.02.2018 10:53
- Przysięgałam sobie po każdym wybuchu, że następny już nie nastąpi. Przepraszałam. Niestety, następowało to po raz kolejny i znowu kolejny, i znowu kolejny - powiedziała w radiowej Jedynce pani Agnieszka.
Audio
  • Jak poradzić sobie z uzależnieniem od przemocy? (Ocaleni/Jedynka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: PublicDomainPictures/Pixabay

Pani Agnieszka przyznała w audycji "Ocaleni", że przemoc stosowała od zawsze odkąd pamięta.

- Kiedy miałam sześć lat sięgnęłam po nożyczki i wbiłam je w głowę komuś bliskiemu. Usłyszałam wówczas, że to, co zrobiłam, to jest coś strasznego, że konsekwencje tego będą straszne. Ja wtedy przestraszyłam się tych konsekwencji, ale nie tego, co zrobiłam drugiemu człowiekowi - powiedziała.

To wydarzenie nie zastopowało przemocy, którą gość radiowej Jedynki stosowała przez wiele lat, również w dorosłym życiu. - Był to także okres cierpień. Jako sprawca przemocy bardzo cierpiałam. Byłam w przymusie stosowania przemocy a jednocześnie w ogromnym poczuciu winy - podkreśliła.

- Próbowałam różnych metod. Wszystkiego, co mogłoby mi pomóc - wskazała pani Agnieszka. Zapraszamy do wysłuchania całej audycji, w której rozmówczyni Rafała Porzezińskiego opowiedziała, jak udało jej się wyjść na prostą.

***

Osoby o podobnej historii do tej pani Agnieszki mogą wziąć udział w czwartkowych mitingach dla Anonimowych Przemocowców, które odbywają się w Fundacji Step by Step w Warszawie.

***

Tytuł audycji: Ocaleni w cyklu Twarzą w twarz

Prowadzi: Rafał Porzeziński

Gość: pani Agnieszka (współzałożycielka Wspólnoty Anonimowych Przemocowców)

Data emisji: 27.02.2018

Godzina emisji: 20.10

kk/ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

O walce o siebie osoby współuzależnionej

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2018 13:17
Gościem audycji "Ocaleni" była Renata Świdowicz, żona hazardzisty.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bolesław Piecha: alkoholizm dotyka wszystkich grup zawodowych

Ostatnia aktualizacja: 07.02.2018 12:00
"Alkoholizm jest chorobą demokratyczną. Dotyka wszystkich: zarówno prostych ludzi, jak i wybitnie utalentowanych. I wszystkich grup zawodowych". To słowa Bolesława Piechy, eurodeputowanego z ramienia PiS, lekarza, byłego wiceministra zdrowia i człowieka mającego za sobą problem alkoholowy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Lech Zakrzewski: świętuję mój pierwszy dzień bez alkoholu

Ostatnia aktualizacja: 21.02.2018 12:11
Gościem audycji "Ocaleni" był Lech Zakrzewski, działacz społeczny, radiowiec, który własnym życiem dał świadectwo, że można wygrać z chorobą alkoholową. Lech Zakrzewski od wielu lat prowadzi w Radiu Podlasie audycję "Boże użycz nam pogody ducha", która opowiada o nadziei i o wychodzeniu z uzależnień. 
rozwiń zwiń