X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Droga przez piekło Artura Zarzyckiego

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2018 09:58
Świadkiem ocalenia jest Artur Zarzycki. To nazwisko jest tak naprawdę pseudonimem urodzonego w 1980 roku autora książki pt. "Droga przez piekło". Gość Rafała Porzezińskiego jest zawodowym kierowcą, który w wyniku dojmującej choroby alkoholowej doprowadził swoje życie na skraj przepaści. A potem zaczęły dziać się cuda.
Audio
  • Artur Zarzycki, świadek ocalenia (Ocaleni/Jedynka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock/Art Konovalov

Artur Zarzycki przyznaje, że gdy upił się pierwszy raz miał tylko 17 lat. To wtedy na dyskotece zasmakował w alkoholu. Jak mówi, picie bardzo mu się spodobało, bo po alkoholu świat wydawał się bardziej kolorowy. - Kto mógł wiedzieć, do czego mnie to w efekcie doprowadzi? Gdy kończyłem szkołę średnią, moje picie było już niebezpieczne. Z dzisiejszej perspektywy to wiem, ale wtedy nie miałem o tym pojęcia. Mając 25 lat coraz bardziej czułem, że źle się ze mną dzieje. Zacząłem szukać informacji na temat choroby alkoholowej i niestety wszystko zaczęło mi się zgadzać - przyznaje.  

Gość Rafała Porzezińskiego mówi, że jak każdy zawsze miał jakieś marzenia i plany na przyszłość. Początkowo myślał o karierze dziennikarza, ale nic z tego nie wyszło. - Później jak zacząłem pracować i jeździć samochodami ciężarowymi, chciałem sobie kupić jakieś mieszkanie, żeby mieć coś swojego, założyć rodzinę. Ale to wszystko zaczęło się oddalać aż doszło do takiego momentu, że w połowie 2013 roku poszedłem na terapię - twierdzi.

Na początku tego samego roku był w tak złym stanie psychicznym, że zaczął nawet myśleć o samobójstwie. - Wiedziałem, że albo coś zrobię, albo skończę to smutne życie, bo to nie ma sensu. Na szczęście te myśli nie były na tyle poważne, by skończyć ze sobą. To było moje dno. Nie byłem w stanie znieść tego, co ze sobą zrobiłem - przyznaje.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Ocaleni w cyklu Twarzą w twarz

Prowadzi: Rafał Porzeziński

Gość: Artur Zarzycki (autor książki "Droga przez piekło")

Data emisji: 14.03.2018

Godzina emisji: 20.13

abi/kk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Lech Zakrzewski: świętuję mój pierwszy dzień bez alkoholu

Ostatnia aktualizacja: 21.02.2018 12:11
Gościem audycji "Ocaleni" był Lech Zakrzewski, działacz społeczny, radiowiec, który własnym życiem dał świadectwo, że można wygrać z chorobą alkoholową. Lech Zakrzewski od wielu lat prowadzi w Radiu Podlasie audycję "Boże użycz nam pogody ducha", która opowiada o nadziei i o wychodzeniu z uzależnień. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak poradzić sobie z uzależnieniem od przemocy?

Ostatnia aktualizacja: 28.02.2018 10:53
- Przysięgałam sobie po każdym wybuchu, że następny już nie nastąpi. Przepraszałam. Niestety, następowało to po raz kolejny i znowu kolejny, i znowu kolejny - powiedziała w radiowej Jedynce pani Agnieszka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Łukasz "Wieczny" Wieczorek: modliłem się do Boga, żeby mnie uzdrowił

Ostatnia aktualizacja: 07.03.2018 12:43
- Rodzice, żeby mną wstrząsnąć, zrobili mi zdjęcie jak leżałem w pokoju w stanie mocnego upojenia. Do tej pory jest to widok dla mnie wstrząsający. To nie ja. Byłem wtedy zupełnie innym człowiekiem - mówi w audycji "Ocaleni" raper Łukasz "Wieczny" Wieczorek.
rozwiń zwiń