X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Usłyszałem, że jestem księdzem wykolejeńcem"

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2018 14:00
- Zanim dowiedziałem się, że alkoholizm to jest choroba, myślałem o sobie w kategoriach wykolejeńca. Nawet od mojego biskupa usłyszałem, że jestem księdzem wykolejeńcem - mówi w audycji "Ocaleni" ksiądz Wiesław Kondratowicz. 
Audio
  • "Usłyszałem, że jestem księdzem wykolejeńcem" (Ocaleni/Jedynka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: sxc.hu

Ksiądz Kondratowicz, który od 38 lat jest trzeźwy, kieruje Diecezjalnym Ośrodkiem Duszpasterstwa Trzeźwości Diecezji Kaliskiej. Przyjeżdżają do niego księża z całej Polski.  - Alkoholizm to choroba, z którą musimy nauczyć się żyć i na trzeźwo ją przeżywać - zaznacza gość Jedynki. 

Jako młody ksiądz, przez pierwsze 6 lat kapłaństwa, z alkoholem się potykałem nieustannie - wspomina rozmówca Rafała Porzezińskiego. A kiedy powiedział "stop"? - Udzielałem ślubu, zostałem zaproszony na wesele i na tym weselu byłem w sposób znaczący pijany. Odprowadzono mnie do domu. Następnego dnia wszystko pamiętałem, a nie zawsze tak było, i po raz pierwszy powiedziałem "dosyć". Ja tak dalej nie chcę żyć - mówi ks. Wiesław Kodratowicz. 

Gość Jedynki wspomina, że kiedy usłyszał diagnozę, że jest alkoholikiem w ogóle to do niego nie docierało. - Ale byłem jak czołg, jak walec. Wiedziałem, że zrobię wszystko, żeby nie wrócić do picia - wspomina. Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy. 

***

Tytuł audycji: Ocaleni w cyklu Twarzą w twarz

Prowadzi: Rafał Porzeziński

Gość: ksiądz Wiesław Kondratowicz (duszpasterz kierujący Diecezjalnym Ośrodkiem Duszpasterstwa Trzeźwości Diecezji Kaliskiej, trzeźwiejący alkoholik, w abstynencji 38 lat)

Data emisji: 25.04.2018

Godzina emisji: 20.11

kh/kk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Łukasz "Wieczny" Wieczorek: modliłem się do Boga, żeby mnie uzdrowił

Ostatnia aktualizacja: 07.03.2018 12:43
- Rodzice, żeby mną wstrząsnąć, zrobili mi zdjęcie jak leżałem w pokoju w stanie mocnego upojenia. Do tej pory jest to widok dla mnie wstrząsający. To nie ja. Byłem wtedy zupełnie innym człowiekiem - mówi w audycji "Ocaleni" raper Łukasz "Wieczny" Wieczorek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Droga przez piekło Artura Zarzyckiego

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2018 09:58
Świadkiem ocalenia jest Artur Zarzycki. To nazwisko jest tak naprawdę pseudonimem urodzonego w 1980 roku autora książki pt. "Droga przez piekło". Gość Rafała Porzezińskiego jest zawodowym kierowcą, który w wyniku dojmującej choroby alkoholowej doprowadził swoje życie na skraj przepaści. A potem zaczęły dziać się cuda.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dr Paweł Grabowski. Przewodnik na drugą stronę

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2018 12:00
Specjalista medycyny paliatywnej dr Paweł Grabowski na wiejskich terenach wschodniego Podlasia założył hospicjum domowe, by zajmować się przewlekle chorymi katolikami, prawosławnymi i protestantami. - Przyjaźnimy się też z miejscowymi Tatarami, mówią, że jak będą umierać, to natychmiast do nas w dyrdy, ale jeszcze nikomu się nie zdarzyło - opowiada.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Co się z tobą stało, tato?

Ostatnia aktualizacja: 28.03.2018 12:55
- Próbowałem wszystkiego i na różne sposoby. Kochałem alkohol i stan po alkoholu - mówi w audycji "Ocaleni" gość Rafała Porzezińskiego - Tomasz. 
rozwiń zwiń