X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Prohibicja w Piotrkowie Trybunalskim. "Ludzie przeżywali gehennę"

Ostatnia aktualizacja: 20.06.2018 09:00
25 kwietnia radni Piotrkowa Trybunalskiego przyjęli uchwałę zaproponowaną przez prezydenta miasta o zakazie sprzedaży alkoholu w sklepach i na stacjach paliw w godzinach 23 - 6.
Audio
  • Prezydent Piotrkowa Trybunalskiego Krzysztof Chojniak o nocnym zakazie sprzedaży alkoholu (Ocaleni/Jedynka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/srzaitsev

Piotrków Trybunalski jest pierwszym miastem w województwie łódzkim, którego samorząd skorzystał z możliwości, jakie niedawno dała nowelizacja Ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi.

- Osobiście miałem bardzo wiele sygnałów, prośb, petycji, ludzie mieszkający w sąsiedztwie sklepów całodobowych sprzedających alkohol byli skazani na gehennę. Tam się działy różne rzeczy, na antenie trudno je opisywać, a znam je z relacji mieszkańców. Sam też niejednokrotnie przechadzałem się, żeby zobaczyć, jak to jest w porze nocnej i rano, kiedy butleki można wynosić taczkami - mówił w audycji "Ocaleni" prezydent  Piotrkowa Trybunalskiego Krzysztof Chojniak.

Samorządowiec przyznał, że pojawiły się głosy niezadowolenia, szczególnie ze strony osób prowadzących całodobowe sklepy, jednak nie było ostrego sprzeciwu społecznego. - Dziwi mnie jednak postawa niektórych radnych, którzy łączą te kwestie z ograniczeniem wolności. Zakaz poruszania się z prędkością większą niż 50 km/h w terenie zabudowanym też może być potraktowany jako ograniczenie wolności, a jednak służy to dobru wspólnemu.

Jak mówi gość audycji, w Polsce ok. 10-12 miast przyjęło uchwały o ograniczeniu sprzedaży alkoholu. Z nagrania dowiecie się, jak wygląda kwestia dostępności do alkoholu w Hiszpanii, Niemczech i Skandynawii. Krzysztof Chojniak odpowiada też na pytanie, czy jest uzależniony od... władzy.

***

Tytuł audycji: Ocaleni w cyklu Twarzą w twarz

Prowadzi: Rafał Porzeziński

Gość: Krzysztof Chojniak (prezydent  Piotrkowa Trybunalskiego)

Data emisji: 19.06.2018

Godzina emisji: 20.10

mg/ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Były alkoholik śpiewa piosenki o abstynencji

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2018 11:06
- Na jednym ze spotkań zaśpiewałem "Wokandę". W przerwie podszedł do mnie alkoholik i ze łzami w oczach powiedział: dziękuję za tę piosenkę. Zaśpiewałeś to o mnie, zaśpiewałeś to dla mnie - powiedział w radiowej Jedynce Rafał Jakubowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy osoba współuzależniona też jest chora?

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2018 12:31
- Moim jedynym celem było dowiedzieć się, jak nauczyć męża powstrzymywania się od picia - mówi w audycji "Ocaleni" Irena Hojfeldt mieszkająca od 1974 w amerykańsim Akron. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Uzależnienia plagą społeczeństw rozwiniętych?

Ostatnia aktualizacja: 30.05.2018 13:31
- Uzależnienie to sprofilowane zniewolenie, które odwraca naszą uwagę od rzeczy najważniejszych. Powoduje też zmianę sposobu myślenia - mówi w audycji "Ocaleni" Jacek Racięcki, terapeuta uzależnień, prowadzący warsztaty dla osób uzależnionych według programu "12 kroków do wolności".
rozwiń zwiń