Od alkoholika do prezesa fundacji. Historia Marka Łagodzińskiego

Ostatnia aktualizacja: 05.09.2018 13:42
Fundacja "Sławek" wprowadza nowe podejście do resocjalizacji, pomagając więźniom odnowić więzi z rodzinami i rozpocząć życie poza więzieniem zanim zakończą swoje wyroki. Zapewnia szkolenia zawodowe i miejsce do zamieszkania dla więźniów na przepustkach i już po opuszczeniu zakładów, ale co najważniejsze daje wsparcie psychologiczne i motywację, aby rozpocząć nowe życie daleko od więzienia.
Audio
  • Marek Łagodziński o swojej drodze ku trzeźwości (Ocaleni/Jedynka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay

Fundacja powstała w 1998 roku  z inicjatywy bohatera audycji Marka Łagodzińskiego oraz jego żony, córki i syna. Fundacja powstała w 1998 roku  z inicjatywy bohatera audycji Marka Łagodzińskiego oraz jego żony, córki i syna. Pan Marek jest byłym alkoholikiem. Kiedy udało mu się wyjść z uzależnienia, dostał zaproszenie, by przychodzić na mitingi do więzienia na Rakowieckiej i wspierać więźniów czekających tam na pomoc.

– Ponieważ nie siedziałem w więzieniu uznałem, że nie pójdę, bo nie mam im nic do powiedzenia. Poza tym moja pycha mówiła mi, że jestem lepszy od nich. Pewnego dnia na jednej z liturgii usłyszałem opis Sądu Ostatecznego i słowa Jezusa: "Czegoście nie uczynili jednemu z tych maluczkich, tego i mnie żeście nie uczynili". Uznałem, że te słowa są skierowane do mnie i że muszę odpowiedzieć na to wołanie. I poszedłem - powiedział gość audycji.

Punktem zwrotnym w drodze do trzeźwości Marka Łagodzińskiego było wesele jego córki. Co się wtedy wydarzyło? Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania.

***

Tytuł audycji: Ocaleni w cyklu Twarzą w twarz

Prowadzi: Rafał Porzeziński

Gość: Marek Łagodziński (były alkoholik, prezes fundacji "Sławek")

Data emisji: 4.09.2018

Godzina emisji: 23.10

abi

 

Czytaj także

Paweł Sumera: zawyłem do Boga i wpuściłem go do swojego życia

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2018 10:04
W pierwszej czerwcowej audycji świadkiem ocalenia był Paweł Sumera, trzeźwiejący alkoholik.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jerzy Fiedorczuk: matka mnie odrzuciła, wychowywała mnie ulica

Ostatnia aktualizacja: 13.06.2018 12:00
- Czułem, że moja mama mnie odrzuca. W związku z tym zaczęła wychowywać mnie ulica, kryminaliści - mówi Jerzy Fiedorczuk, bohater audycji "Ocaleni".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prohibicja w Piotrkowie Trybunalskim. "Ludzie przeżywali gehennę"

Ostatnia aktualizacja: 20.06.2018 09:00
25 kwietnia radni Piotrkowa Trybunalskiego przyjęli uchwałę zaproponowaną przez prezydenta miasta o zakazie sprzedaży alkoholu w sklepach i na stacjach paliw w godzinach 23 - 6.
rozwiń zwiń