X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Od alkoholika do prezesa fundacji. Historia Marka Łagodzińskiego

Ostatnia aktualizacja: 05.09.2018 13:42
Fundacja "Sławek" wprowadza nowe podejście do resocjalizacji, pomagając więźniom odnowić więzi z rodzinami i rozpocząć życie poza więzieniem zanim zakończą swoje wyroki. Zapewnia szkolenia zawodowe i miejsce do zamieszkania dla więźniów na przepustkach i już po opuszczeniu zakładów, ale co najważniejsze daje wsparcie psychologiczne i motywację, aby rozpocząć nowe życie daleko od więzienia.
Audio
  • Marek Łagodziński o swojej drodze ku trzeźwości (Ocaleni/Jedynka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay

Fundacja powstała w 1998 roku  z inicjatywy bohatera audycji Marka Łagodzińskiego oraz jego żony, córki i syna. Fundacja powstała w 1998 roku  z inicjatywy bohatera audycji Marka Łagodzińskiego oraz jego żony, córki i syna. Pan Marek jest byłym alkoholikiem. Kiedy udało mu się wyjść z uzależnienia, dostał zaproszenie, by przychodzić na mitingi do więzienia na Rakowieckiej i wspierać więźniów czekających tam na pomoc.

– Ponieważ nie siedziałem w więzieniu uznałem, że nie pójdę, bo nie mam im nic do powiedzenia. Poza tym moja pycha mówiła mi, że jestem lepszy od nich. Pewnego dnia na jednej z liturgii usłyszałem opis Sądu Ostatecznego i słowa Jezusa: "Czegoście nie uczynili jednemu z tych maluczkich, tego i mnie żeście nie uczynili". Uznałem, że te słowa są skierowane do mnie i że muszę odpowiedzieć na to wołanie. I poszedłem - powiedział gość audycji.

Punktem zwrotnym w drodze do trzeźwości Marka Łagodzińskiego było wesele jego córki. Co się wtedy wydarzyło? Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania.

***

Tytuł audycji: Ocaleni w cyklu Twarzą w twarz

Prowadzi: Rafał Porzeziński

Gość: Marek Łagodziński (były alkoholik, prezes fundacji "Sławek")

Data emisji: 4.09.2018

Godzina emisji: 23.10

abi

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Paweł Sumera: zawyłem do Boga i wpuściłem go do swojego życia

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2018 10:04
W pierwszej czerwcowej audycji świadkiem ocalenia był Paweł Sumera, trzeźwiejący alkoholik.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jerzy Fiedorczuk: matka mnie odrzuciła, wychowywała mnie ulica

Ostatnia aktualizacja: 13.06.2018 12:00
- Czułem, że moja mama mnie odrzuca. W związku z tym zaczęła wychowywać mnie ulica, kryminaliści - mówi Jerzy Fiedorczuk, bohater audycji "Ocaleni".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prohibicja w Piotrkowie Trybunalskim. "Ludzie przeżywali gehennę"

Ostatnia aktualizacja: 20.06.2018 09:00
25 kwietnia radni Piotrkowa Trybunalskiego przyjęli uchwałę zaproponowaną przez prezydenta miasta o zakazie sprzedaży alkoholu w sklepach i na stacjach paliw w godzinach 23 - 6.
rozwiń zwiń