Grzegorz Czerwicki: patologie z domu rodzinnego wniosłem do dorosłego życia

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2018 14:03
- Już dwa razy usłyszałem, że jestem cudem – przyznał w audycji Grzegorz Czerwicki, mówiąc o swoich dawnych przyzwyczajeniach, które cudem nie doprowadziły go do śmierci.
Audio
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay

Grzegorz Czerwicki 12 lat spędził w zakładach karnych. Był uzależniony od amfetaminy, alkoholu i pornografii. Uzależnienie miało poważne skutki. - Wszystko zaczęło się domu, gdy obserwowałem to jako małe dziecko – powiedział gość audycji. – Wszystkie nienawiści, problemy z alkoholem, różne złości, nieufności, agresja – to wszystko było w domu. Te wszystkie zachowania przeniosłem na kolegów, którzy nasycili je jeszcze bardziej. 

Zaczęło się od kradzieży słodyczy. Potem były papierosy, alkohol, marihuana, amfetamina, różne kwasy i LSD. – Postępowało to naprawdę mocno – przyznał.

Teraz Grzegorz Czerwiński jest wolny od uzależnień, jeszcze w więzieniu nawrócił się. Obecnie stara się pomagać innym więźniom. Uczestniczy programie profilaktycznym "Skazany na wolność" współfinansowanym przez Ministerstwo Sprawiedliwości dla zakładów karnych i ośrodków wychowawczych. Odwiedza te miejsca i opowiada skazanym o swojej historii i drodze, jaką pokonał, aby odbudować swoje życie.

Do czego doprowadziły go te przygody? Gdzie znalazł ratunek? Jaka jest jego przestroga dla innych? O tym wszystkim w nagraniu audycji. Zapraszamy do wysłuchania.

***

Tytuł audycji: Ocaleni w cyklu Twarzą w twarz

Prowadzi: Rafał Porzeziński

Gość: Grzegorz Czerwicki (były więzień)

Data emisji: 11.09.2018

Godzina emisji: 23.05

abi/ag

Czytaj także

Paweł Sumera: zawyłem do Boga i wpuściłem go do swojego życia

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2018 10:04
W pierwszej czerwcowej audycji świadkiem ocalenia był Paweł Sumera, trzeźwiejący alkoholik.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prohibicja w Piotrkowie Trybunalskim. "Ludzie przeżywali gehennę"

Ostatnia aktualizacja: 20.06.2018 09:00
25 kwietnia radni Piotrkowa Trybunalskiego przyjęli uchwałę zaproponowaną przez prezydenta miasta o zakazie sprzedaży alkoholu w sklepach i na stacjach paliw w godzinach 23 - 6.
rozwiń zwiń