Przywrócić nadzieję uzależnionym

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2018 13:10
- Jestem optymistką. Uważam, że dla każdego jest nadzieja i z każdego etapu uzależnienia można wyjść. Trzeba tylko chcieć - mówi w audycji "Ocaleni" psycholog Małgorzata Słowik. 
Audio
  • Przywrócić nadzieję uzależnionym (Ocaleni/Jedynka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com

Małgorzata Słowik zajmuje się diagnozą, konsultacjami i leczeniem uzależnień od substancji takich jak alkohol, narkotyki oraz nałogowych zachowań takich jak: przemoc, hazard, pracoholizm, seksoholizm, uzależnienie od komputera, złości, zakupów, terapią traumy relacyjnej, chronicznej, powypadkowej.

- To co najczęściej przeszkadza ludziom wyjść z uzależniania i w ogóle podjąć jakąkolwiek drogę, próbę ratowania się, to mechanizm zaprzeczania. Potrafi on bardzo długo człowieka zwodzić - podkreśla rozmówczyni Rafała Porzezińskiego. 

Co zatem zrobić, żeby wyjść z uzależnienia? Jaką rolę w tym procesie odgrywa rodzina? Zapraszamy do wysłuchania całej rodziny. 

***

Tytuł audycji: Ocaleni w cyklu Twarzą w twarz

Prowadzi: Rafał Porzeziński

Gość: Małgorzata Słowik (psycholog o specjalności klinicznej, psychotraumatolog, terapeuta EMDR, specjalista psychoterapii uzależnień z ośrodka Terapeuci Międzylesie)

Data emisji: 18.09.2018

Godzina emisji: 23.05

kh

Czytaj także

Paweł Sumera: zawyłem do Boga i wpuściłem go do swojego życia

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2018 10:04
W pierwszej czerwcowej audycji świadkiem ocalenia był Paweł Sumera, trzeźwiejący alkoholik.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prohibicja w Piotrkowie Trybunalskim. "Ludzie przeżywali gehennę"

Ostatnia aktualizacja: 20.06.2018 09:00
25 kwietnia radni Piotrkowa Trybunalskiego przyjęli uchwałę zaproponowaną przez prezydenta miasta o zakazie sprzedaży alkoholu w sklepach i na stacjach paliw w godzinach 23 - 6.
rozwiń zwiń