X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Ksiądz Marek Dziewiecki: nie można mądrze kochać kogoś, kogo się nie rozumie

- Ci, którzy są w czynnej fazie uzależnienia, cały czas są kochani przez Boga nad życie i Bóg cierpi nieskończenie bardziej niż oni, ale oni nie przyjmują tej miłości ani od Boga ani od swoich bliskich - mówi w audycji "Ocaleni" ks. Marek Dziewiecki.
Ksiądz Marek Dziewiecki
Ksiądz Marek DziewieckiFoto: PAP/Rafał Guz
O Audycji

Jak zatem kochać osobę uzależnioną? - Są dwa podstawowe warunki, by kochać: nasza dobra wola, czyli decyzja, że chcemy kochać w dobrej i złej doli, nawet wtedy kiedy ten ktoś nie kocha ani mnie ani siebie oraz rozumienie osoby, którą przychodzi nam kochać. Nie można mądrze kochać kogoś, kogo się nie rozumie - zaznacza rozmówca Rafała Porzezińskiego.

Jak pomóc osobie uzależnionej? Jak znaleźć siłę, by odbudować zaufanie do osoby zmagającej się z nałogiem? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy. 

***

Tytuł audycji: Ocaleni w cyklu Twarzą w twarz

Prowadzi: Rafał Porzeziński

Gość: ks. Marek Dziewiecki (dr psychologii, wykładowca, autor kilkunastu książek z dziedziny psychologii wychowawczej, przygotowania do życia w rodzinie, profilaktyki i terapii uzależnień)

Data emisji: 1.01.2019

Godzina emisji: 23.05

kh

Playlista