X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Duchowni w trosce o trzeźwość narodu

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2019 14:17
Marian Piotr Romaniuk to nie ocalony z alkoholizmu. To pisarz, redaktor i wydawca. Autor ponad 70 książek, w tym obszernej, czterotomowej monografii "Życie, twórczość i posługa Prymasa Tysiąclecia". 
Audio
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Aaron Amat/pixabay

Od roku 1987 redaktor naczelny pracy zbiorowej "W trosce o trzeźwość Narodu" - antologii tekstów najwybitniejszych działaczy trzeźwościowych XIX i XX wieku. Jest także redaktorem pracy zbiorowej "Jan Paweł II w trosce o trzeźwość człowieka" wydanej w 2008 roku staraniem Mazowieckiego Centrum Polityki Społecznej i Instytutu Jana Pawła II w Warszawie. Od roku 2011 współpracownik postulacji w procesie beatyfikacyjnym Sługi Bożego Kardynała Stefana Wyszyńskiego.   

Marian Piotr Romaniuk opowiada, jak wpadł na pomysł stworzenia antologii osób, które czynnie propagowały trzeźwość i robiły coś dla Kościoła. Wspomina między innymi ojca Benignusa jana Sosnowskiego, który za odszkodowanie wypłacone za pobyt w niemieckim obozie koncentracyjnym w Dachau wybudował Ośrodek Apostolstwa Trzeźwości w Zakroczymiu koło Warszawy. - To był fundament, na którym wszystko potem się budowało - mówi gość Jedynki. Tam pomoc mogą uzyskać alkoholicy i ich rodziny.

W audycji mowa o świadkach wiary m.in. prymasie Wyszyńskim, księdzu Franciszku Blachnickim, Władysławie Józefie Padaczu.

***

Tytuł audycji: Ocaleni w cyklu Twarzą w twarz

Prowadzi: Rafał Porzeziński

Gość: Marian Piotr Romaniuk (pisarz, redaktor i wydawca)

Data emisji: 8.01.2019

Godzina emisji: 23.05

ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Założyciel Anonimowych Depresantów: wspólnota przywróciła mi sens życia

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2018 12:33
Gościem audycji był Felek – alkoholik i założyciel wspólnoty Anonimowych Depresantów. Gość bardzo chwali program "Dwunastu kroków" jako drogę do wyjścia z nałogu. Program został wymyślony dla alkoholików, a stał się niezwykle uniwersalny.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy w więzieniu da się pozbyć nałogów?

Ostatnia aktualizacja: 25.12.2018 23:05
Zapraszamy Państwa na świąteczne spotkanie z Maciejem Jankowskim  pseud. "Święty" - trzeźwym alkoholikiem, który ma na koncie trzy wyroki za pobicia i   terapeutką Anetą Zalejską pseud. "Lwica". 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ksiądz Marek Dziewiecki: nie można mądrze kochać kogoś, kogo się nie rozumie

Ostatnia aktualizacja: 01.01.2019 23:05
- Ci, którzy są w czynnej fazie uzależnienia, cały czas są kochani przez Boga nad życie i Bóg cierpi nieskończenie bardziej niż oni, ale oni nie przyjmują tej miłości ani od Boga ani od swoich bliskich - mówi w audycji "Ocaleni" ks. Marek Dziewiecki.
rozwiń zwiń