X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Terapeuta Monaru o uzależnieniu: każdy upadek jest inny

Ostatnia aktualizacja: 30.01.2019 14:06
- Nigdy nie podchodziłem do tej pracy, jak do jakiejś misji. Uważam, że takim podejściem zrobiłbym krzywdę zarówno sobie, jak i moim pacjentom. Po prostu chcę być z ludźmi, gdy mają trudności – mówi terapeuta Monaru, Adam Nyk.
Audio
  • Gość Jedynki o Monarze i problemie uzależnienia od narkotyków (Ocaleni/Jedynka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: DedMityay/Shutterstock.com

W świadomości dużej części społeczeństwa Monar jawi się, jako placówka, do której trafiają pacjenci na skraju uzależnienia. - Monar bardzo się zmienił za sprawą struktury osób tam pracujących, a do samej poradni zaczęły trafiać bardzo młode osoby, często w początkowej fazie uzależnienia - rozwiewa wątpliwości nasz gość.

Specjalista ds. uzależnień zwraca także szczególną uwagę na uwarunkowania, które mogą stać się podatnym gruntem do rozwijania się nałogu. - Często są to rodzice, którzy zamiast zadbać o emocjonalny świat dziecka, wolą skupiać się na tym, jakie oceny przynosi do domu. Głęboko też uzależniają się osoby nadwrażliwe, które trudniej przyswajają naturalne tempo życia - dodaje Adam Nyk.

Co generuje chęć zażycia danej substancji? W jakim momencie możemy mówić o problemie? Czym są tak naprawdę dopalacze? Dlaczego warto, by osoby uzaleznione uczęszczały na terapię? Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Ocaleni w cyklu Twarzą w twarz

Prowadzi: Rafał Porzeziński

Gość: Adam Nyk (specjalista ds. terapii uzależnień, kierownik poradni Monar)

Data emisji: 29.01.2019

Godzina emisji: 23.00

K.A/abi


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Czy z "dopalaczami" można skutecznie walczyć?

Ostatnia aktualizacja: 05.09.2017 19:44
Według danych Głównego Inspektoratu Sanitarnego w ubiegłym miesiącu tzw. "dopalaczami" zatruły się 424 osoby, o sto więcej niż rok temu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kary za dopalacze. Czy należy je zaostrzyć?

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2017 13:00
Przed nami ciąg dalszy walki z dopalaczami. Tym razem z problemem chce się zmierzyć rząd PiS, a konkretnie Ministerstwo Zdrowia. Surowiej karani będą dystrybutorzy. Będą oni mogli trafić do więzienia nawet na 12 lat. Posiadaczom dopalaczy będzie grozić grzywna i kara do 3 lat pozbawienia wolności. Aktualne przepisy przewidują za handel tylko kary finansowe.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Siostra, która niesie pomoc uzależnionym

Ostatnia aktualizacja: 25.09.2018 23:05
Od wielu lat pracuje z osobami uzależnionymi i widziała na własne oczy, jakie spustoszenie w człowieku wywołują narkotyki. Teraz dla osób zagrożonych uzależnieniem buduje dom.
rozwiń zwiń