Piotr "Poison" Plichta: byłem prowodyrem. Traktowałem to jak sport   

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2019 23:10
- Bardzo często zdarzało mi się napadać na ludzi na ulicy. Wyznawałem zasadę, że pierwsze uderzenie jest najważniejsze - mówił w audycji raper Piotr "Poison" Plichta.
Audio
  • Piotr Plichta o wyjściu z narkomanii (Ocaleni/Jedynka)
Piotr Poison777 Plichta
Piotr Poison777 PlichtaFoto: YouTube/Muzyka przy Kawie - odc. II

Młodość Piotra Plichty była przepełniona przemocą. Przez kilka lat staczał się, a do zagłady był tylko jeden krok. Był też uzależniony od leków, brał Metanabol, bo akurat do tego środka miał łatwy dostęp. - Jeździłem do mieściny niedaleko nas i za dobre pieniądze kupowałem metę. Faszerowałem się nią przez dłuższy czas - mówił w audycji.

Wpływ tabletek na psychikę był silny. - Kiedy pierwszy raz zażyłem od razu poczułem, że jestem kimś większym, kto nosi w sobie testosteron w większej ilości. Dlatego najczęściej to ja byłem prowodyrem. Nigdy nie czekałem aż ktoś inny zacznie. Traktowałem to jak sport - powiedział.

Dziś Piotr Plichta tworzy muzykę rap, jest szczęśliwym mężem i ojcem. Spotyka się też z młodymi ludźmi, by ostrzegać ich przed narkotykami i nienawiścią. Wydaje również debiutancką płytę. Słowa piosenek opowiadaja o jego życiu.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Ocaleni w cyklu Twarzą w twarz

Prowadzi: Rafał Porzeziński

Gość: Piotr "Poison" Plichta

Data emisji: 19.03.2019

Godzina emisji: 23.08

abi/ag

 

 

Czytaj także

Tomasz – seksoholik: Program 12 kroków był dla mnie objawieniem

Ostatnia aktualizacja: 19.02.2019 23:55
Jak w każdy trzeci wtorek miesiąca w audycji "Ocaleni" odwołanie do roli, jaką w pokonaniu uzależnienia odegrał Program 12 kroków, który w tym roku bchodzi 80 rocznicę powstania. W radiowej Jedynce o kroku drugim.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rafał Dudkiewicz: depresja może stać się elementem ważnego doświadczenia

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2019 12:48
Podobnie, jak alkoholizm, narkomania i hazard – depresja, zwana również acedią,  jest chorobą umysłu, ciała i duszy. - Postrzegam depresję, jako formę odwróconej pychy, użalania się nad sobą. To po prostu trzeba przejść – mówił w audycji dziennikarz Rafał Dudkiewicz, zmagający się z depresją.
rozwiń zwiń