Niezwykłe zwycięstwa. Cudowne interwencje?

Ostatnia aktualizacja: 25.08.2016 13:00
- Z punktu widzenia ludzkiego, zwycięstwo było niemożliwe – mówi Marcin Dybowski, wspominając bitwę pod Lepanto, kiedy to flota państw chrześcijańskich Europy miała się zetrzeć z olbrzymią flotyllą turecką.
Audio
  • Niezwykłe zwycięstwa. Cudowne interwencje (Nocne Polaków rozmowy/Jedynka)
Obrona Jasnej Góry w 1655 roku. 26 sierpnia obchodzone jest w Kościele katolickim święto Matki Bożej Częstochowskiej
Obrona Jasnej Góry w 1655 roku. 26 sierpnia obchodzone jest w Kościele katolickim święto Matki Bożej CzęstochowskiejFoto: January Suchodolski/Wikipedia/domena publiczna

Jak podkreśla gość Jana Pospieszalskiego, niewytłumaczalny przebieg bitwy i zwycięstwo Europa zawdzięcza modlitwie różańcowej, zarządzonej wówczas przez papieża Piusa V. Przykładem niewytłumaczalnych zwycięstw z historii Polski może być m.in. bitwa pod Chocimiem, obrona Jasnej Góry podczas potopu szwedzkiego czy podczas Bitwy Warszawskiej 1920 roku.

>>> Zobacz serwis specjalny - Bitwa Warszawska 1920<<<

Do jakich cudownych wydarzeń doszło w okresie wojny polsko-bolszewickiej? Jakie są najstarsze przekazy mówiące o wsparciu Matki Boskiej podczas walk polskiego wojska? Co jest zawarte w Jasnogórskich Ślubach Narodu? Kiedy doszło do skodyfikowania modlitwy różańcowej? Zapraszamy do wysłuchania audycji.

***

Tytuł audycji: "Nocne Polaków rozmowy" w cyklu "Twarza w twarz"

Prowadzi: Jan Pospieszalski

Gość: Marcin Dybowski (uczestnik Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę) 

Data emisji: 24.08.2016

Godzina emisji: 23.08

gs/mg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

Twórca P.O.T.: nie chciałbym znaleźć się na wojnie

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2016 16:42
- Obrona terytorialna, w ogóle służba wojskowa, służy temu, żeby chronić życie, jeżeli jest ono zagrożone już do tego stopnia, że nie ma innej drogi niż wyeliminowanie tego, który będzie dalej zabijał - mówi Ireneusz Kaczmarek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sztuka współczesna. Kto ma prawo decydować, co jest piękne?

Ostatnia aktualizacja: 11.08.2016 14:45
- Prowokacja i skandal to jedne ze sposobów funkcjonowania sztuki współczesnej, ale warto zastanowić się, z jakiej teoretycznej narracji i jakiego światopoglądu wyrasta taka postawa artystyczna, bo nie jest to jedyna postawa we współczesnej sztuce - zauważa dr Janusz Janowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Białorusini, Ukraińcy, Rosjanie - sojusznicy z 1920 r.

Ostatnia aktualizacja: 18.08.2016 11:45
W stosunkach Polski ze wschodnimi sąsiadami jest wiele ciemnych kart. Jednak nie wszyscy pamiętają, że podczas wojny polsko-bolszewickiej przedstawiciele tych narodów stanęli ramię w ramię z polskimi żołnierzami.
rozwiń zwiń