X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Niezwykłe zwycięstwa. Cudowne interwencje?

Ostatnia aktualizacja: 25.08.2016 13:00
- Z punktu widzenia ludzkiego, zwycięstwo było niemożliwe – mówi Marcin Dybowski, wspominając bitwę pod Lepanto, kiedy to flota państw chrześcijańskich Europy miała się zetrzeć z olbrzymią flotyllą turecką.
Audio
  • Niezwykłe zwycięstwa. Cudowne interwencje (Nocne Polaków rozmowy/Jedynka)
Obrona Jasnej Góry w 1655 roku. 26 sierpnia obchodzone jest w Kościele katolickim święto Matki Bożej Częstochowskiej
Obrona Jasnej Góry w 1655 roku. 26 sierpnia obchodzone jest w Kościele katolickim święto Matki Bożej CzęstochowskiejFoto: January Suchodolski/Wikipedia/domena publiczna

Jak podkreśla gość Jana Pospieszalskiego, niewytłumaczalny przebieg bitwy i zwycięstwo Europa zawdzięcza modlitwie różańcowej, zarządzonej wówczas przez papieża Piusa V. Przykładem niewytłumaczalnych zwycięstw z historii Polski może być m.in. bitwa pod Chocimiem, obrona Jasnej Góry podczas potopu szwedzkiego czy podczas Bitwy Warszawskiej 1920 roku.

>>> Zobacz serwis specjalny - Bitwa Warszawska 1920<<<

Do jakich cudownych wydarzeń doszło w okresie wojny polsko-bolszewickiej? Jakie są najstarsze przekazy mówiące o wsparciu Matki Boskiej podczas walk polskiego wojska? Co jest zawarte w Jasnogórskich Ślubach Narodu? Kiedy doszło do skodyfikowania modlitwy różańcowej? Zapraszamy do wysłuchania audycji.

***

Tytuł audycji: "Nocne Polaków rozmowy" w cyklu "Twarza w twarz"

Prowadzi: Jan Pospieszalski

Gość: Marcin Dybowski (uczestnik Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę) 

Data emisji: 24.08.2016

Godzina emisji: 23.08

gs/mg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Twórca P.O.T.: nie chciałbym znaleźć się na wojnie

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2016 16:42
- Obrona terytorialna, w ogóle służba wojskowa, służy temu, żeby chronić życie, jeżeli jest ono zagrożone już do tego stopnia, że nie ma innej drogi niż wyeliminowanie tego, który będzie dalej zabijał - mówi Ireneusz Kaczmarek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sztuka współczesna. Kto ma prawo decydować, co jest piękne?

Ostatnia aktualizacja: 11.08.2016 14:45
- Prowokacja i skandal to jedne ze sposobów funkcjonowania sztuki współczesnej, ale warto zastanowić się, z jakiej teoretycznej narracji i jakiego światopoglądu wyrasta taka postawa artystyczna, bo nie jest to jedyna postawa we współczesnej sztuce - zauważa dr Janusz Janowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Białorusini, Ukraińcy, Rosjanie - sojusznicy z 1920 r.

Ostatnia aktualizacja: 18.08.2016 11:45
W stosunkach Polski ze wschodnimi sąsiadami jest wiele ciemnych kart. Jednak nie wszyscy pamiętają, że podczas wojny polsko-bolszewickiej przedstawiciele tych narodów stanęli ramię w ramię z polskimi żołnierzami.
rozwiń zwiń