Ewa Gronkiewicz: pomaganiem zajmuję się od dziecka

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2016 13:23
- W szkole podstawowej zostałam harcerką. Pamiętam, jak w naszej drużynie trzeba było zrobić jeden dobry uczynek dziennie. I to mi zostało - mówi założycielka i prezes Fundacji z Serca Ochotnego.
Audio
  • Ewa Gronkiewicz o działalności Fundacji z Serca Ochotnego (Życia rysy/Jedynka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Glow Images/East News

To właśnie dzięki harcerstwu narodziła się idea pośrednictwa pomocy, które oferuje fundacja Ewy Gronkiewicz. - Na studiach dostałyśmy jako zastęp opiekę nad dziewczyną, która była po porodzie kleszczowym. Miała sprawne tylko dwa palce u jednej ręki, była przykuta do wózka inwalidzkiego. Przez 30 lat pomagałyśmy jej na różne sposoby. I to mi uświadomiło, jak różna może być pomoc - tłumaczy gość radiowej Jedynki.

Co w praktyce oznacza pośrednictwo pomocy, czym jeszcze zajmuje się Fundacja z Serca Ochotnego, skąd wzięła się ta nazwa i z kim Ewa Gronkiewicz prowadzi fundację, dowiesz się z nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: "Życia rysy" w cyklu "Twarzą w twarz"

Prowadzi: Agata Puścikowska

Gość: Ewa Gronkiewicz (prezes Fundacji z Serca Ochotnego, harcerka, dziennikarka)

Data emisji: 13.10.2016

Godzina emisji: 23.09

pg/ab

Czytaj także

Życie chorych na mukopolisacharydozę

Ostatnia aktualizacja: 02.09.2016 12:44
- Z powodu braku enzymu odpowiadającego za wydalanie nadmiaru cukru w organizmie dochodzi do uszkodzenia serca, wątroby, śledziony, wzroku czy mózgu. W większości przypadków osoba chora nie dożywa pełnoletności - mówi Teresa Matulka ze Stowarzyszenia Chorych na Mukopolisacharydozę i Choroby Rzadkie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dr Romuald Sadowski. Papcio dziewczyn z ośrodka

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2016 12:00
Dr Romuald Sadowski od kilkudziesięciu lat przez wychowanki domu poprawczego nazywany jest papciem. - To ciepłe, piękne słowo, jest mi miło, ale bywa, że i smutno, bo w życiu tych nastoletnich dziewcząt nie było bliskiej osoby, do której miałyby zaufanie - mówi.
rozwiń zwiń