X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Mama 14 dzieci: przy czwartym zapisałam się na studia

Ostatnia aktualizacja: 30.05.2017 21:02
- Jak ktoś ma trójkę dzieci, to może zrozumieć wielodzietne rodziny. Przy czwartym zaczęło mi się nudzić i poszłam na studia - mówi Małgorzata Bednarek ze Stowarzyszenia Rodzin Wielodzietnych Nasz Dom w Łodzi.
Audio
  • Małgorzata Bednarek opowiada o wielodzietnej rodzinie, miłości do biegania i studiowaniu (Twarzą w twarz/ Jedynka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: AnikaNes/Shutterstock.com

Matka 14 dzieci przyznaje, że nie rozumie pytania, zadawanego po wielokroć wielodzietnym rodzinom, o to czy wszystkie dzieci były planowane. - Gdy rodziły się kolejne dzieci cała Polska zaglądała nam pod kołdrę, a mnie osobiście nie obchodzi, ile kto ma dzieci, czy w ogóle decyduje się na zakładanie rodzinny, bo są to kwestie indywidualne. Nami natomiast interesowali się wszyscy, a mój brzuch, nie ja sama, stał się głównym punktem zainteresowania okolicy - opowiada Małgorzata Bednarek.

Najstarsze dziecko ma 27, a najmłodsze cztery lata. Wszystkie ciąże, jak przyznaje gość Jedynki, zlewają się jej w jedną całość, bo nie różniły się od siebie niczym szczególnym. Dzieci państwa Bednarków nigdy nie komentowały tego, że będą miały kolejne rodzeństwo. - Po czterdziestce rodziłam częściej, niż gdy miałam dwadzieścia lat. Specjalnie nigdy nie pomyślałam, że kończąc 40 lat nie jest to czas na kolejne dzieci - wspomina matka.

Czy Małgorzata Bednarek bała się późnych ciąży? Jak łączy bycie mamą z biegami maratońskimi, studiami i codziennymi obowiązkami? Więcej w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Życia rysy w paśmie Twarzą w twarz

Prowadzi: Agata Puścikowska

Gość: Małgorzata Bednarek (biegaczka w maratonach, mama 14 dzieci, Stowarzyszenie Rodzin Wielodzietnych Nasz Dom w Łodzi)

Data emisji: 29.05.2017

Godzina emisji: 23.11

sm/zi

Komentarze2
aby dodać komentarz
Sortuj: od najnowszegood najstarszego
bemolowa2017-06-02 15:19 Zgłoś
Albo Pani Małgorzata jest nadczłowiekiem, albo większość prac domowych wykonują dzieci, albo zaniedbane swoje obowiązki. Czas na szydelkowanie, szycie na maszynie, bieganie, dużo czasu spedzanego z mężem...... nikomu to nie zgrzyta??? Odpowiedzi bardzo wymijające. Przy czwartym dziecku tak jej się nudziło, że poszła na studia........ litości......
PodejrzanyTyp2017-05-31 14:22 Zgłoś
Dzieci 14, biega w maratonach, żyje pełna życia! Odpowiedzi na pytania dość wymijające. Wszystko jakoś tak samo wyszło, a doba ma 48 godzin hehehe. Dzieci to może i ona ma 14, ale czy ona sama je tylko z mężem wychowuje ? Dzieci same się chowają, przecież to tak jakoś samo z siebie idzie. :))

Czytaj także

Młode macierzyństwo. Początek szczęścia czy koniec świata?

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2016 14:00
13 tys. nastolatek rocznie zostaje w Polsce matkami. U kogo mogą szukać pomocy? Czego najbardziej się boją nastolatki w ciąży? Czy młode mamy mogą liczyć na pomoc swoich rodziców?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mama szóstki dzieci: relację tworzy się od początku

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2017 13:00
W Dniu Matki nasze studio odwiedziła Agnieszka Jackowska - mama szóstki dzieci, pedagog, członkini Związku Dużych Rodzin "3 Plus".
rozwiń zwiń