X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Ryszard Czarnecki: byłem człowiekiem sceptycznym

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2017 07:00
- Byłem zaangażowany w podziemie, siedziałem parę razy. Niby materiał na rewolucjonistę, a tymczasem w różnych dyskusjach ja byłem człowiekiem sceptycznym, co do idei polskich powstań, także jeśli chodzi o Powstanie Warszawskie - przyznał w radiowej Jedynce polityk.
Audio
  • Ryszard Czarnecki: byłem człowiekiem sceptycznym (Polaków portret własny/Jedynka)
Ryszard Czarnecki
Ryszard CzarneckiFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

- Do dzisiaj uważam, że bardziej produktywne jest, jeżeli my będziemy szukać naszych porażek w sobie a nie tylko w mówieniu, że to obcy zawinili. Na obcych nie mamy wpływu, natomiast nasze błędy można wyrugować - wskazał gość audycji "Polaków portret własny".

- Jestem bardzo wielkim orędownikiem pozytywizmu, jeśli chodzi o kwestie gospodarki. Bardzo się cieszę, że dzisiaj mamy do czynienia z sytuacją, w której my, Polacy rozumiemy, że siłę państwa należy budować także w oparciu o silną gospodarkę - podkreślił Ryszard Czarnecki.

Jakie z polskich zdarzeń, tradycji, wartości są tymi, które w tym stuleciu odzyskania niepodległości będą budowały polskość najbliższych dekad? Do czego warto się odwoływać? O czym warto mówić kształtując opowieść o polskości po 2018 roku? Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: "Polaków portret własny" w paśmie "Twarzą w twarz"

Prowadzi: Maciej Zdziarski

GośćRyszard Czarnecki (wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego)

Data emisji: 13.10.2017

Godzina emisji: 20.13

kk/kh

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Obchody setnej rocznicy odzyskania niepodległości - moc wydarzeń

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2017 20:20
W premierowym odcinku audycji "Polaków portret własny" wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego Jarosław Sellin opowiada o przygotowaniach do zbliżających się obchodów stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dorota Hryniewiecka-Firlej: większości Polaków wydaje się, że wiedzą, w jaki sposób się leczyć

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2017 08:00
- Mamy coraz więcej chorób cywilizacyjnych związanych z trybem życia, jaki prowadzimy. Na szczęście są też dobre przykłady - na początku mojej pracy choroba taka jak AIDS była wyrokiem, dziś już tak nie jest - opowiada Dorota Hryniewiecka Firlej, prezes zarządu Pfizer Polska.
rozwiń zwiń