Andrzej Mastalerz: na egzaminie do szkoły teatralnej komisja wyrzuciła mnie z sali

Ostatnia aktualizacja: 16.01.2018 17:42
Andrzej Mastalerz to wybitny aktor teatralny i filmowy. Słuchacze radiowej Jedynki często mogą go usłyszeć w słuchowiskach Teatru Polskiego Radia. Tym razem Andrzej Mastalerz wystąpił w audycji "Twarzą w twarz".
Audio
  • Andrzej Mastalerz o swoim życiu i aktorstwie (Jedynka/Twarzą w twarz)
Andrzej Mastalerz
Andrzej MastalerzFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Co aktor sprawdza w lustrze? - To jest odprysk uczestnictwa w tym zawodzie. Dosyć często spogląda się w lustro i sprawdza się, jak się wygląda. Myślę, że trzeba z tym uważać, bo gdy wejdzie w krew, to potem patrzy się w lustro dużo prywatniej, a nie wiem, czy to dobrze. Gdy rano patrzę w lustro, to podsumowuję, co wydarzyło się w dniu poprzednim i zaczynam wszystko od nowa - powiedział w radiowej Jedynce.  

Andrzej Mastalerz wspomina, że interesował się sportem do tego stopnia, że planował studia na AWF. Decyzja o aplikowaniu do szkoły aktorskiej podjął dosyć późno. - Pewnego kwietniowego dnia podjąłem decyzję, że jednak będę zdawał do szkoły teatralnej. Sukces? Niekoniecznie. Na pierwszym egzaminie byłem tak pewny siebie, że komisja z hukiem wyrzuciła mnie z sali, słusznie robiąc. Jak sobie teraz wyobrażam, że siedzę po drugiej stronie, to z kimś tak pewnym siebie i bezczelnym zrobiłbym to samo. To była bardzo cenna, pierwsza lekcja pokory, która w tym zawodzie jest niezbędna - przyznał aktor.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy. 

***

Tytuł audycji: Twarzą w twarz

Prowadzi: Anna Stempniak

Gość: Andrzej Mastalerz (aktor filmowy i teatralny)

Data emisji: 17.01.2018

Godzina emisji: 20.14

abi/kk

Czytaj także

Andrzej Mastalerz - ucieleśnienie niesprawiedliwości natury

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2014 19:00
- Naturalną koleją rzeczy trafiłem do technikum kolejowego, ale szybko się zorientowałem, że mój umysł jest nastawiony na coś innego - mówi Andrzej Mastalerz, aktor.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tadeusz Kościuszko w Solurze

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2017 09:50
Słuchowisko "Jego imię jest Polska" poświęcone postaci gen. Tadeusza Kościuszki to ostatnia przed wakacjami premiera w Teatrze Polskiego Radia na antenie Jedynki. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Wernisaż". Słuchowisko Ingmara Villqista

Ostatnia aktualizacja: 30.12.2017 21:00
W radiowej Jedynce premiera słuchowiska cenionego dramatopisarza i reżysera Ingmara Villqista "Wernisaż, albo 10 realistycznych scen z życia artysty malarza w wielkim mieście". W roli Maxa Hausera - Andrzej Mastalerz.
rozwiń zwiń