Barbara Wachowicz: największe miłości mojego życia to babunia Anna i mąż

Ostatnia aktualizacja: 27.01.2018 09:20
Barbara Wachowicz prywatnie. W audycji z cyklu "Twarzą w twarz" pisarka opowiada o ukochanych dziadkach i bracie, o udanym małżeństwie, walce z ciężką chorobą, życiowych porażkach, londyńskim koncercie Beatlesów, przyjaźni z Czerwonymi Gitarami i wywiadach z Kirkiem Douglasem i Shirley McLaine.
Audio
  • Barbara Wachowicz: największe miłości mojego życia to babunia Anna i mąż (Twarzą w twarz/Jedynka)
Barbara Wachowicz
Barbara Wachowicz Foto: Print Screen z Youtube

Barbara Wachowicz podkreśla, że największą miłością jej życia była babunia Anna. - Prawdziwy przyjaciel, prawdziwy nauczyciel. Nic, co rani człowiecze serce nie było jej oszczędzone, a ona nigdy się nie żaliła na los. Zawsze była promienna, pogodna z ogromnym poczuciem humoru. Wśród licznych dziedzictw, które jej zawdzięczam jest także szansa porozumienia z każdym. Rodziców nigdy nie było w domu. Konspirowali, walczyli, gospodarowali. Moi dziadowie byli dla mnie wszystkim, czym być powinni rodzice, a czym nie byli - podkreśla.

Wielką miłością życia pisarki był także jej mąż Józef Napiórkowski. W rozmowie z Magdaleną Mikołajczuk pisarka zdradza, jak udało mu się skraść jej serce. - Kiedy deklaracje eleganckie i staroświeckie o moją dłoń się powtarzały u pana Józefa, umknęłam w Góry Świętokrzyskie. Cudem i błyskawicznie mnie odnalazł. Przyjechał w fioletowej koszuli i miał gigantyczny fioletowy bukiet maciejki. I ta maciejka mnie zgubiła... zapachniało ogrodem dzieciństwa i wreszcie powiedziałam tak... - wspomina Barbara Wachowicz.

Skąd u Barbary Wachowicz ta miłość do fioletowego koloru? Czy ślub też brała w fioletowej sukience? Dlaczego nienawidziła szkoły? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: "Po drugiej stronie lustra" w cyklu Twarzą w twarz

Prowadzi: Magdalena Mikołajczuk

Gość: Barbara Wachowicz (pisarka, autorka biografii wielkich Polaków, fotografik, scenarzystka, publicystka)

Data emisji: 26.01.2018

Godzina emisji: 20.11

kh/abi

Czytaj także

Karolina Gruszka: bardzo chcieliśmy dać Czechowowi wybrzmieć

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2017 21:11
W Teatrze Polskim w Warszawie odbędzie się dzisiaj premiera spektaklu "Wujaszek Wania" w reżyserii Iwana Wyrypajewa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Agata Kulesza w nowej sztuce

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2018 16:19
Na pierwszym piętrze w teatrze Ateneum jest pokój prób. W nim przed próbą spektaklu "Nad czarnym jeziorem", którego premiera jest planowana na koniec stycznia, Martyna Podolska spotkała jedną z najlepszych polskich aktorek Agatę Kuleszę.
rozwiń zwiń