Krzysztof Czeczot: pokażemy "Biblię Audio" na żywo

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2018 12:13
- 26 lutego w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie, w ramach obchodów jubileuszu 100-lecia Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, odbędzie się koncert "Ja Jestem", podczas którego na żywo będzie można usłyszeć wybrane fragmenty "Biblii Audio" m.in. w wykonaniu czołowych polskich aktorów, a także Chóru KUL - poinformował Krzysztof Czeczot.
Audio
  • Krzysztof Czeczot: pokażemy "Biblię Audio" na żywo (Po drugiej stronie lustra/Jedynka)
Krzysztof Czeczot
Krzysztof CzeczotFoto: PAP/Tomasz Gzell

Krzysztof Czeczot gra w filmach, serialach, teatrze. Uczy studentów. Reżyseruje i realizuje słuchowiskowe superprodukcje, m.in. "Biblię Audio", której fragmentów można słuchać na antenie radiowej Jedynki codziennie przed północą.

- Kilka lat temu ówczesny dyrektor Radia Szczecin, Krzysztof Soska, poprosił mnie, żeby zrobił dla niego słuchowisko, bo widział mój Teatr Telewizji. Ja odpowiedziałem, że nic takiego wcześniej nie robiłem. Wówczas prezes zabrał mnie do Berlina na festiwal Prix Europa, bym sobie posłuchał, jak się robi słuchowiska - wyjaśnił w audycji "Po drugiej stronie lustra" Krzysztof Czeczot.

- Tam, w Berlinie, oczy mi się otworzyły. Pomyślałem: wow, to jest coś, czym naprawdę chciałbym się zająć. To znaczy, taką przestrzenią, w której można manipulować ludzką wyobraźnią, a jednocześnie sprawiać, że człowiek nie czuje się manipulowany, wchodzi w tę opowieść i podróżuje do środka dźwięku - wskazał gość Magdy Mikołajczuk.

W 2010 roku słuchowisko "Dublin. One way" do tekstu i w reżyserii Czeczota zostało nagrodzone na VIII Festiwalu Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej "Dwa Teatry" w Sopocie. Trzy lata później na festiwalu Prix Europa gość radiowej Jedynki otrzymał prestiżową nagrodę Best European Radio Drama of the Year 2013 za słuchowisko "Andy".

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji, w której Krzysztof Czeczot opowiedział o pracy nad superprodukcją "Biblia Audio". W projekt zaangażowało się ponad 500 aktorów! Gość Jedynki zaprosił na specjalny koncert z okazji zakończenia prac nad słuchowiskiem.

***

Tytuł audycji: "Po drugiej stronie lustra" w ramach pasma "Twarzą w twarz"

Prowadzi: Magda Mikołajczuk

Gość: Krzysztof Czeczot (aktor, reżyser, autor i producent słuchowisk)

Data emisji: 6.02.2018

Godzina emisji: 20.14

mg/kk/abi

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Piotr Zelt - wzloty i upadki aktora

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2017 12:00
- Mój dziadek siłował się na rękę z Dymszą, znał się z Mieczysławą Ćwiklińską, kolegował się blisko z Jerzym Pichelskim, przedwojennym amantem kinowym, przystojniakiem. Dziadek sam nie był aktorem, ale znał się z tymi ludźmi - mówi Piotr Zelt w rozmowie z Jolantą Fajkowską. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Grzegorz Małecki: wycofałem się ze swojego ego

Ostatnia aktualizacja: 26.12.2017 18:00
Gość audycji jest aktorem Teatru Narodowego, występował też w filmach, zajmuje się dubbingiem i czyta audiobooki. Dał się również poznać jako wokalista - w 2014 roku wraz z Polską Orkiestrą Radiową nagrał pytę "Marmolada na Księżycu".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Katarzyna Żak: aktorkę odkryła we mnie pani od matematyki

Ostatnia aktualizacja: 23.01.2018 13:00
Zawodowo Alina Krawczyk z "Miodowych lat" i Solejukowa z "Rancza", a prywatnie - żona aktora Cezarego Żaka. Katarzyna Żak w rozmowie z Jolantą Fajkowską opowiedziała o swoich doświadczeniach aktorskich, a także muzycznych.
rozwiń zwiń