X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Dlaczego łączymy się z drugim człowiekiem?

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2018 15:50
- Mamy ogromną potrzebę kochania, która jest wpisana w naszą biologię - powiedziała w radiowej Jedynce psycholożka, terapeutka Zuzanna Celmer.
Audio
  • Dlaczego łączymy się z drugim człowiekiem? (Twarzą w twarz/Jedynka)
Zuzanna Celmer
Zuzanna CelmerFoto: PAP/Andrzej Rybczyński

- Kiedy chcemy wejść w jakąś relację, marzymy o niej, ktoś nam się podoba, to wówczas sprawdzamy sami siebie, jakimi właściwie jesteśmy ludźmi, co może się w nas podobać, co jest w nas wartościowego - wskazała gość Jedynki jednocześnie zwracając uwagę, że wynik tych przemyśleń może być różny. Sporo osób stwierdza, że nie mają szans i rezygnują.

Dlatego bardzo ważne jest - i tego powinno się uczyć w rodzinach - by realistycznie oceniając siebie skupiać się na tym, co jest naszym potencjałem, jakie mamy możliwości, a nie na tym, czego nie potrafimy, z czym sobie nie radzimy. - Trzeba też uczyć ludzi dostrzegania szczęśliwych, dobrych momentów w życiu - dodała.

Jak podkreśliła Zuzanna Celmer, w każdej relacji niezwykle istotna jest bliskość na co dzień. - Virginia Satir wyliczyła, że potrzebne są cztery przytulenia minimum w ciągu dnia. Po prostu, żeby potwierdzić, że jesteśmy razem, że jesteśmy dla siebie ważni. Czułość jest spoiwem związku. To jest podstawa, te drobne czułe gesty - podkreśliła.

- Warto jest zadbać o siebie, bo im jesteśmy lepiej "doopiekowani" przez samych siebie, docenieni, tym dajemy więcej innym. Na zewnątrz wysyłamy cudowne sygnały i w związku z tym ludzie garną się do nas. Możemy im coś dać, oni się z nami dzielą. Na tym też polega dobry związek - że wzajemnie się uczymy i przynosimy do siebie różne nowe rzeczy i w związku z tym ciągle jesteśmy dla siebie atrakcyjni - zaznaczyła gość audycji "Po drugiej stronie lustra".

Co musimy przemyśleć zanim wejdziemy w związek? Jak nie powtarzać błędów własnych rodziców? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy, w której Zuzanna Celmer opowiedziała o różnych problemach, które mogą się pojawić w związku, na przykład wówczas, gdy na świat przyjdzie dziecko, i o swojej pracy.

***

Tytuł audycji: "Po drugiej stronie lustra" w ramach pasma "Twarzą w twarz"

Prowadzi: Anna Stempniak

Gość: Zuzanna Celmer (psycholożka, terapeutka, autorka wielu książek, m.in. "Czy wiesz, kogo kochasz?" i "Człowiek na całe życie")

Data emisji: 14.02.2018

Godzina emisji: 20.16

mg/kk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Rośnie liczba ślubów i rozwodów"

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2017 13:50
W Dniu Zakochanych zastanawiamy się, czy w czasach, kiedy wiele małżeństw się rozpada, a związki nieformalne są społecznie akceptowalne, warto w ogóle decydować się na ślub.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pary z różnicą wieku. "Na nas nie robi to już wrażenia"

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2017 20:37
- Różnica wieku w związkach nie jest już tak szokująca jak dawniej, choć niektórych wciąż to dziwi. Zwykle, jeśli para ma problemy, to nie wynikają one z tego, ile kto ma lat - mówi psycholog Monika Dreger.
rozwiń zwiń