X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Dr Janusz Meder: widzę człowieka w całości

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2018 15:00
Ci, którzy znają go osobiście, mówią, że to świetny lekarz, a jednocześnie pełen empatii człowiek. Gościem audycji "Twarzą w twarz" był dr Janusz Meder z Centrum Onkologii – Instytutu im. Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie.
Audio
  • Dr Janusz Meder: widzę człowieka w całości (Po drugiej stronie lustra/Jedynka)
dr Janusz Meder
dr Janusz MederFoto: PAP/Jacek Turczyk

Dr Janusz Meder to wieloletni kierownik Kliniki Radioterapii i Kliniki Nowotworów Układu Chłonnego, uczeń profesora Tadeusza Koszarowskiego, twórca i Prezes Polskiej Unii Onkologii.

Gość audycji swoją drogę zawodową wybrał zaraz po szkole podstawowej, gdy świadomie poszedł do liceum z językiem łacińskim. W szkole średniej czytał książki medyczne i właśnie wtedy trafił na popularno-naukową serię autorstwa prof. Antoniego Kępińskiego o różnych schorzeniach psychiatrycznych. - Widziałem w tym nie tylko psychiatrię, już wtedy była we mnie myśl widzenia człowieka w całości i umiejętność współczucia, które nie jest litowaniem się, tylko empatią - mówi dr Meder.

Opowiada też o swoim pierwszym mistrzu, prof. Tadeuszu Koszarowskim, który potrafił przyjechać do szpitala w środku nocy, by sprawdzić, jak czuje się pacjent operowany kilka godzin wcześniej i czy nie potrzebuje pomocy. Dr Meder mówi również o swojej pracy nad nowatorską radioterapią neutronową. - Było to okupione kosztem życia rodzinnego - przyznaje.

Więcej w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: "Po drugiej stronie lustra" w ramach pasma "Twarzą w twarz"

Prowadzi: Krzysztof Michalski

Gość: dr Janusz Meder (Centrum Onkologii – Instytut im. Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie)

Data emisji: 6.04.2018

Godzina emisji: 20.15

mg/kk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Zdrowe społeczeństwo jest bezpieczne. Dlaczego?

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2016 22:59
- Nie ma nic ważniejszego dla społeczeństwa, jak zdrowie i edukacja. Jest to wielka sprawa narodowa, ponad wszelkimi podziałami politycznymi – mówi lekarz, Janusz Meder.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"W ciągu najbliższych lat podwoi się liczba zachorowań na raka"

Ostatnia aktualizacja: 02.01.2018 19:55
Według najnowszych danych Światowej Organizacji Zdrowia to rak ma być głównym zabójcą ludzi w XXI wieku. "To kwestia już kilku najbliższych lat" - przewiduje prezes Polskiej Unii Onkologii doktor Janusz Meder.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Akcelerator śródoperacyjny - polski produkt przyszłości

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2018 19:30
W najbliższych latach rak stanie się głównym zabójcą ludzkości. W XXI wieku, co czwarty mieszkaniec Polski zachoruje na raka, a co piąty umrze z powodu choroby nowotworowej!
rozwiń zwiń