X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Bożena Janicka o najważniejszym filmie swojego życia

Ostatnia aktualizacja: 12.04.2018 09:00
- Po "Popiele i diamencie" Andrzeja Wajdy nie było dla mnie innej drogi, jak tylko polskie kino - powiedziała w radiowej Jedynce krytyk filmowy.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Julia_Luzina/shutterstock.com

xx 

Bożena Janicka zapytana o pierwszy ważny film w jej życiu odpowiedziała, że to był "Popiół i diament" Andrzeja Wajdy. - Moje pokolenie wchodziło w życie razem z tym filmem - stwierdziła. - On mi otworzył drogę do odpowiedzi na pytanie, do czego służy kino. Od tego filmu, który pozostał moim najważniejszym do dziś dnia, ja idę tą ścieżynką, tą dróżką, którą on mi naznaczył. Ja już nie muszę pływać na masowcu ponieważ mam swój żaglowiec. Mój żaglowiec ma na maszcie "Popiół i diament" - podkreśliła.

Rozmówczyni Michała Montowskiego pracę magisterską pisała o rybołówstwie morskim, jak to się więc stało, że została krytykiem filmowym? - Film wszedł kanałem, który nie był jeszcze wówczas rodzinny, ale niebawem się nim stał. Dobry kolega ze studiów, mój późniejszy mąż, interesował się kinem. Było takie seminarium, które prowadził prof. Aleksander Jackiewicz. Tam załapałam kino, nie myśląc o tym, że to jest coś poważnego - tam był Staś, z którym w końcu wzięliśmy ślub - wskazała.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy z Bożeną Janicką, w której gość radiowej Jedynki opowiedziała o kinie, o tym, jak odróżnić dobry film od złego, o Stanisławie Janickim, o pracy w radiu i w magazynie filmowym.

***

Tytuł audycji: "Po drugiej stronie lustra" w ramach pasma "Twarzą w twarz"

Prowadzi: Michał Montowski

Gość: Bożena Janicka (krytyk filmowy, felietonistka, dziennikarka, autorka książek związanych z filmem)

Data emisji: 11.04.2018

Godzina emisji: 20.14

kk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Andrzej Mastalerz: na egzaminie do szkoły teatralnej komisja wyrzuciła mnie z sali

Ostatnia aktualizacja: 16.01.2018 17:42
Andrzej Mastalerz to wybitny aktor teatralny i filmowy. Słuchacze radiowej Jedynki często mogą go usłyszeć w słuchowiskach Teatru Polskiego Radia. Tym razem Andrzej Mastalerz wystąpił w audycji "Twarzą w twarz".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Karol Myśliwiec: poszedłem na archeologię, bo podróżowałem

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2018 11:56
Bohaterem audycji był prof. Karol Myśliwiec – wybitny egiptolog, autor spektakularnych odkryć w Sakkara w Egipcie. Poliglota, wielbiciel francuskiej piosenki, także romanista. Honorowy obywatel miasta Jasła, gdzie się urodził, autor piętnastu książek i ponad trzystu artykułów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dr Janusz Meder: widzę człowieka w całości

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2018 15:00
Ci, którzy znają go osobiście, mówią, że to świetny lekarz, a jednocześnie pełen empatii człowiek. Gościem audycji "Twarzą w twarz" był dr Janusz Meder z Centrum Onkologii – Instytutu im. Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie.
rozwiń zwiń