Muzyczne początki Pawła Steczkowskiego

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2018 14:32
Muzyczna rodzina Steczkowskich wydała na świat dziewięcioro artystów. Dzieci, już dzisiaj dorosłe, grają, piszą, śpiewają i koncertują w Polsce i za granicą.
Audio
  • Paweł Steczkowski wspomina edukację muzyczną (Twarzą w twarz/Jedynka)
Paweł Steczkowski
Paweł SteczkowskiFoto: PAP/Remigiusz Sikora

Paweł Steczkowski, młodszy brat Justyny i Agaty, wspominał w audycji, od czego zaczęła się jego muzyczna przygoda. Mówił, że Agata, jako najstarsza, została odpowiedzialna za edukacje muzyczną młodszych braci i sióstr. Pilnowała, by ćwiczyli na instrumentach i przykładali się do tego. Prowadziła też chór, w którym Paweł śpiewał już jako kilkuletni chłopiec.

 - W chórze miałem za zadanie, żeby śpiewać w trzech głosach. Gdy koledzy nie mogli przyjść, tato przesuwał mnie z altów do tenorów, z tenorów do barytonów. To była świetna przygoda. Tworzyliśmy grupę elitarną.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji, w której prezentowaliśmy utwory wybrane przez Pawła Steczkowskiego.  

***

Tytuł audycji: "Twarzą w twarz"

Prowadzi: Marcin KusyAgata Steczkowska

Gość: Paweł Steczkowski (muzyk)

Data emisji: 19.09.2018

Godzina emisji: 23.05

abi/kwh

Czytaj także

Zespół Pectus gra akustycznie wspólnie z Włodkiem Pawlikiem

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2018 11:26
We wtorek 18 września o godz. 19 odbędzie się wyjątkowe muzyczne spotkanie. W studiu Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego zagrają zespół Pectus i Włodek Pawlik. Ten koncert również na antenie radiowej Jedynki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Podwójna premiera nowej płyty zespołu Kamp!

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2018 21:09
Cyfrowa premiera już miała miejsce, a w piątek 21 września płyta tradycyjna będzie do kupienia w sklepach. Po reakcjach w internecie członkowie zespołu twierdzą, że płyta cieszy się dużym zainteresowaniem.
rozwiń zwiń