X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Leszek Biolik: praca nad płytą zaczyna się od niepozornych ruchów

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2018 11:35
Kompozytor i muzyk jest szefem projektu "Cohen i kobiety", ale na co dzień pomaga również młodym artystom. Co jeszcze mu w duszy gra?
Audio
  • Rozmowa z muzykiem Leszkiem Biolikiem (Twarzą w twarz/Jedynka)
Leszek Biolik
Leszek BiolikFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Leszek Biolik znany jest przede wszystkim ze współpracy z ostatnim składem zespołu Republika, z którym nagrał m.in. album "Siódma pieczęć". Płyta okazała się jednym z najważniejszych krążków w karierze zespołu. - Od samego początku tworzyliśmy na całkowicie partnerskich zasadach. Siedzieliśmy i komponowaliśmy, wszystko powstawało na miejscu - mówi muzyk.

Jak sam przekonuje jest artystą wielozadaniowym, ale nie zależy mu na popularności. - Nie czuję się rozpoznawalny, chociaż mam przyjemność pracować ze znakomitymi muzykami. Nigdy nie miałem "parcia na szkło". Jest miło, gdy ktoś mnie kojarzy. Myślę, że jestem artystą nieznanym. Wciąż tak się czuję - przekonuje.

Co dla Leszka Biolika jest największym wyzwaniem w jego karierze? Z jakimi artystami miał okazję pracować i dlaczego stworzył projekt "Cohen i kobiety"? Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania. 

***

Tytuł audycji: "Twarzą w twarz"

Prowadzili: Marcin Kusy

Gość: Leszek Biolik (muzyk, kompozytor)

Data emisji: 11.10.2018

Godzina emisji: 23.06

kb

Czytaj także

Leski: z miłością jest jak ze słuchaniem kaset

Ostatnia aktualizacja: 20.06.2018 15:20
Paweł "Leski" Leszoski wydał swój drugi album zatytułowany "Miłość. Strona B". - Z miłością jest trochę tak, jak ze słuchaniem muzyki na kasetach - mówił w "Muzycznej Jedynce".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zespół Rebeka na koncercie "Lata z radiem"

Ostatnia aktualizacja: 16.08.2018 14:51
Z powodzeniem łączą muzykę elektroniczną z dużą dawką emocji i energii. Zespół na swoim koncie ma już dwie płyty, które powstały w zacisznym studiu w Poznaniu. Duet artystyczny tworzy Bartosz Szczęsny i Iwona Skwarek. Jak wygląda ich muzyczna współpraca?
rozwiń zwiń