X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Paweł Kotla: jako dyrygent staram się twardo stać na nogach

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2018 11:17
- Dyrygent musi mieć kontrolę nad tym, co się dzieje dookoła - mówi gość audycji "Twarzą w twarz". 
Audio
  • Paweł Kotla: jako dyrygent staram się twardo stać na nogach (Twarzą w twarz/Jedynka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com

Paweł Kotla to 36-letni skrzypek i dyrygent wykształcony w warszawskiej AM (dyrygenturę symfoniczno-operową studiował pod kier. Ryszarda Dudka i Bogusława Madeya) i w Uniwersytecie w Oksfordzie (gdzie pracował m.in. pod kier. m.in. Andrew Parrotta, w zakresie muzykologii i praktyki wykonawczej).

Swoje umiejętności doskonalił na międzynarodowych kursach muzycznych w Wiedniu, Sienie, Innsbrucku, m.in. u Jormy Panuli. Od 2008 r. współpracuje jako dyrygent z London Symphony Orchestra. Był dyrektorem artystycznym jednego z największych polskich programów kulturalnych 2011 r. - I, CULTURE Orchestra, oficjalnej orkiestry Polskiej Prezydencji w Unii Europejskiej. Stał za pulpitem takich orkiestr, jak London Mozart Players, Filharmonia D. Szostakowicza w St. Petersburgu, Drottningholm Barockensemble czy City of Birmingham Symphony.

W 2008 r. wystąpił z Młodzieżową Orkiestrą Unii Europejskiej na koncercie otwierającym uroczystości obchodów 50-lecia Parlamentu Europejskiego. W grudniu 1999 r. zadebiutował w radiu i telewizji współdyrygując światową premierą „About Time” Marka-Anthony'ego Turnage'a podczas Koncertu Milenijnego transmitowanego przez BBC TV 2 i BBC Radio 3 z katedry w Ely w Wielkiej Brytanii. W czerwcu 2007 r. wygrał konkurs Fundacji Murray-Smith Laird i zaproszony do współpracy z London Symphony Orchestra, w ramach programu objętego osobistym patronatem Sir Colina Davisa. Współpracował też z Sir Simonem Rattle. W 2013 r. poprowadził kursy mistrzowskie ze studentami Katedry Dyrygentury Orkiestrowej Uniwersytetu Muzycznego im. F. Chopina w Warszawie.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji, w której Adam Rozlach rozmawia z Pawłem Kotlą o wielkich postaciach świata dyrygentury, które ukształtowały jego osobowość.                  

***

Tytuł audycji: "Twarzą w twarz"

Prowadzi: Adam Rozlach

Gość: Paweł Kotla (dyrygent)

Data emisji: 30.11.2018

Godzina emisji: 23.03

kh

Czytaj także

Kazimierz Kord: orkiestra to żywa materia

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2018 11:24
- Jak już skończyłem fortepian, to zrozumiałem, że będę dyrygentem – mówi Kazimierz Kord, wybitny polski dyrygent. 
rozwiń zwiń