Marek Dutkiewicz: nie ma lepszego zwierciadła polskiej muzyki rozrywkowej niż słynne sylwestry

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2019 14:21
- W tej chwili potwornie ciężko jest dotrzeć do słuchacza – powiedział autor tekstów Marek Dutkiewicz pytany o to, dlaczego tak wiele anten radiowych decyduje się prezentować piosenki tzw. gwiazdek jednego hitu.
Audio
  • Marek Dutkiewicz o obecnym stanie polskiego rynku muzycznego (Twarzą w twarz/Jedynka)
Marek Dutkiewicz
Marek DutkiewiczFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Marek Dutkiewicz nieprzychylnie ocenia rynek polskiej muzyki rozrywkowej. Najlepszym świadectwem, że w polskiej muzyce nie dzieje się najlepiej, są imprezy sylwestrowe emitowane każdego roku w różnych stacjach telewizyjnych. - Jest pewne radio, które zwykło nadawać klasyczne polskie piosenki, ale mieszając je z disco polo. Zderzenie Marka Grechuty, np. z zespołem Akcent, czy Czesława Niemena z zespołem Weekend jest rzeczą, która naprawdę zgrzyta w uszach. Myślę jednak, że nie ma lepszego zwierciadła polskiej muzyki rozrywkowej, jak te słynne sylwestry, które zderzają weteranów polskiej estrady z muzykami disco polo - powiedział.

doda rabczewska dorota 1200.jpg
Doda: nie sądziłam, że szczerość zaprowadzi mnie w ciemne meandry show biznesu

- Faktem jest, że wreszcie następuje przełom, puka do mnie sporo młodych ludzi, którzy zaczynają doceniać słowo. Bo chyba wszyscy zgadzamy się z tym, że z twórczości śpiewających dziewcząt na ogół nie zostaje nic. Często po 3-4 miesiącach lansowania tych utworów zupełnie się nie pamięta – powiedział gość Marii Szabłowskiej.

Artystką, która zdaniem Dutkiewicza, jest zwiastunem dobrych zmian w polskiej muzyce popularnej, jest Doda. Co dokładnie na myśli miał Dutkiewicz stawiając ją za dobry przykład? O tym w nagraniu audycji. Zachęcamy do wysłuchania.   

***

Tytuł audycji: "Twarzą w twarz"

Prowadzi: Maria Szabłowska

Gość: Marek Dutkiewicz (autor tekstów piosenek, scenarzysta, dziennikarz i wydawca)

Data emisji: 7.02.2019

Godzina emisji: 23.05

abi/mk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Stan Borys - ikona polskiej muzyki

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2019 15:19
W tym przypadku słowo ikona można zrozumieć dwuznacznie. Jako określenie artysty, ale to również tytuł jego płyty, nagranej w 2014 roku.
rozwiń zwiń