Roman Kluska. W biznesie liczy się rzetelność

Ostatnia aktualizacja: 19.02.2019 10:42
Roman Kluska to jeden z najbogatszych ludzi lat 90-tych, twórca największego giganta branży komputerowej - firmy Optimus. Opowiada o swojej największej pasji, jaką jest hodowla owiec i podkreśla, jak istotnym elementem na drabinie dojścia do sukcesu jest ciężka praca.
Audio
  • Roman Kluska opowiada o swoich sukcesach. (Twarzą w twarz/Jedynka)

Kiedy pierwszy raz Roman Kluska zainteresował się owcami? - Zrobiłem pierwszy "deal" z jednym z największych banków amerykańskich, na kwotę 30 mln dolarów. Prezes banku zaprosił mnie na obiad do restauracji w Londynie, gdzie podano smakowite mięso, rozpływające się w ustach. Okazało się, że była to jagnięcina. Zacząłem hodować owce i produkować pyszny, owczy ser - opowiada gość Jedynki.

Co było najważniejsze na ścieżce kariery przedsiębiorcy, aby stać się tak bogatym człowiekiem? - Najważniejsze jest to, czy zajęcie, któremu poświęcamy swój czas, jest wykonywane przez nas starannie. Tej cechy nauczyło mnie żeglarstwo. Jeśli coś się zrobiło nieumiejętnie podczas żeglowania - sztorm obnażał te niedopatrzenie. Była to dla mnie szkoła życia i rzetelności. Jeśli w takich sytuacjach postępuje się z dużą dozą staranności, to nawet w trudnych warunkach człowiek da sobie radę - twierdzi Roman Kluska.

Co robić, aby osiągnąć sukces? Dlaczego warto mieć swoją pasję? Dlaczego rzetelne wykonywanie pracy może przynieść nam dobre pieniądze? Jak wyglądało życie Romana Kluski i dlaczego odniósł tak wiele sukcesów?

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: "Pasja życia" w cyklu "Twarzą w twarz"

Prowadzi: Jacek Raginis - Królikiewicz 

Gość: Roman Kluska

Data emisji: 19.02.2019

Godzina emisji: 23.09

K.A


Czytaj także

Marek Krajewski: człowiek, który spala kawały, nigdy nie powinien brać się za pióro

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2018 16:37
- Mam mglisty plan, który chciałbym zrealizować po sześćdziesiątce, bo wtedy chyba zrezygnuję z pisania kryminałów - opowiada o swoich planach na przyszłość Marek Krajewski, pisarz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ironman, czyli dosłownie "człowiek z żelaza"

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2019 23:45
Robert Karaś to triathlonista, mistrz i rekordzista świata w triathlonie na dystansie potrójnego Ironmana w 2018 roku i podwójnego Ironmana w 2017 roku, mistrz Polski na dystansie Ironmana w 2014. Jest tak twardy, że nawet zderzenie z samochodem nie zniechęciło go do trenowania.
rozwiń zwiń

Czytaj także

O taktyce, dzięki której husaria odnosiła szereg spektakularnych zwycięstw

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2019 10:27
Fenomen, taktyka, zwycięstwa, porażki husarii są pasją dra Radosława Sikory. Gość audycji porzucił pracę inżyniera i zaczął badać dzieje husarii.
rozwiń zwiń