X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Sax Club pana Dyakowskiego". Biografia "odkrytego" saksofonisty

Pod koniec 2018 roku ukazała się biografia wspaniałego muzyka jazzowego Przemka Dyakowskiego "Sax Club pana Dyakowskiego". Choć grywał z czołówką polskiego swingu (Matuszkiewicz, Karolak, Dąbrowski), jego nazwisko dla wielu pozostaje nieznane.
Okładka książki Sax Club pana Dyakowskiego
Okładka książki "Sax Club pana Dyakowskiego"Foto: mat.prom.
O Audycji

Autor biografii Kamil Wicik przyznaje, że prace nad książką były niesamowitą przygodą. - Trzeba było przewertować nie tylko rozmowy Przemka, ale i publikacje, choćby o Piwnicy pod Baranami, a także archiwalne wycinki z gazet. To wszystko, by ta opowieść była jak najpełniejsza. Przemek Dyakowski jest bardzo skromnym człowiekiem i nie lubi podkreślać swojego wkładu w różne wydarzenia – mówi Kamil Wicik.

Sam muzyk przyznaje, że o wielu faktach opisanych w książce, już często nie pamiętał. Tym bardziej jest wdzięczny autorowi swojej biografii, że je wynalazł i przypomniał. – Przeżyłem tę książkę na równi z Kamilem. Ogrom materiału, który zebrał, jest imponujący. Jestem Kamilowi ogromnie wdzięczny - przyznaje.

Dyakowski wspomina dzieciństwo w podkrakowskiej miejscowości i dorastanie w Zakopanem, współpracę z Piwnicą pod Baranami i odkrycie Ewy Demarczyk, koncerty w gdańskim Żaku, wyjazdy zagraniczne i występy z zespołem Rama 111, tworzenie gdańskiego Sax Clubu, animowanie jazzowej sceny w Trójmieście i współpracę z Radiem Gdańsk.

Za co Przemek Dyakowski ceni Dudusia Matuszkiewicza? Dlaczego muzyk był przez długi czas niezauważany w środowisku? Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadził: Marcin Kusy

Gość: Przemek Dyakowski (jazzman), Kamil Wicik (autor biografii Przemka Dyakowskiego "Sax Club pana Dyakowskiego")  

Data emisji: 22.02.2019

Godzina emisji: 23.05

abi

Playlista