Matylda Damięcka: nie jestem stworzona do stagnacji

Ostatnia aktualizacja: 07.03.2019 23:05
- Nie wierzę do końca w zespoły teatralne i pracowanie na etacie. Źle bym się czuła, gdybym wiedziała, że w jakimś teatrze czeka mnie jeszcze ileś kolejnych lat w cieple i bezpieczeństwie – powiedziała w audycji aktorka Matylda Damięcka.
Audio
  • Matylda Damięcka: nie jestem stworzona do stagnacji (Twarzą w twarz/Jedynka)
Matylda Damięcka
Matylda DamięckaFoto: PAP/Archiwum Leszczyński

Aktorka mówiła w audycji o studiach na akademii teatralnej oraz o zawodzie aktora. Wspominała zajęcia ze Zbigniewem Zapasiewiczem, który wywarł na nią duży wpływ. – Zajęcia z Zapasiewiczem były wspaniałe, ale po tym coś w mojej głowie popękało i teraz ma problem z oddawaniem swojej osoby jakiemuś autorytetowi. Mam problem, ponieważ nie jestem już studentką, ale nie dojrzałam do tego, żeby być taką bezczelną, bez autorefleksji. Nie umiem wypuszczać swoich rzeczy i mówić, że nikt mi nie będzie mówił, co mam tworzyć i w jaki sposób - powiedziała.

Matylda Damięcka przyznała, że uświadomiła sobie, że jeśli nie zaufa sobie jako artystce, jej twórczość nie będzie szczera.     

Aktorka powiedziała, że nie umie odpoczywać, a praca pochłania ją w całości. Nie wyobraża sobie stałej pracy w jednym teatrze, cały czas szuka wyzwań. - Nie jestem stworzona do stagnacji. Nie wierzę do końca w zespoły teatralne i pracowanie na etacie. Potrzebuje być cały czas w procesie, nie mogę się nudzić, nie mogę mieć za łatwo. Tak mam i wiem, że już nigdy tego nie zmienię - powiedziała.

Dlaczego artystka tak dobrze czuje się w Lublinie i często odwiedza to miasto? Co sądzi o nominacjach do tegorocznych Oscarów? Jaką ma relację ze swoim bratem Mateuszem? Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadziła: Małgorzata Raducha

Gość: Matylda Damięcka (aktorka, graficzka)

Data emisji: 7.03.2019

Godzina emisji: 23.05

abi

Czytaj także

Wszystkie kobiety Cohena. Zapraszamy na koncert ku pamięci mistrza

Ostatnia aktualizacja: 30.08.2017 14:34
- Kiedy dostałam propozycję wzięcia udziału w projekcie pomyślałam o wszystkich muzykach, którzy ostatnio odeszli. Uważam, że koncert jest doskonałym pomysłem na uczczenie pamięci tego wielkiego artysty - mówi piosenkarka i aktorka Matylda Damięcka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Aktorski ród Damięckich

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2018 16:40
20 października przypadła 108. rocznica urodzin Ireny Górskiej – Damięckiej, żony Dobiesława, matki Damiana i Macieja, babci Matyldy, Grzegorza i Mateusza. W audycji opowiadamy o rodzinie Damięckich i o ich drogach artystycznych.
rozwiń zwiń