X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"In Touch". Film opowiadający o tęsknocie

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2019 12:23
Debiutancki pełnometrażowy film dokumentalny Pawła Ziemilskiego "In Touch" opowiada o emigracji zarobkowej mieszkańców wsi Stare Juchy znajdującej się na Mazurach. Od lat 80. co trzeci mieszkaniec wyjechał do Islandii. Fabuła skupia się na tęsknocie rodziny i pustce, którą pozostawili po sobie bliscy. Film został doceniony na festiwalach w Amsterdamie i Salonikach. 
Audio
  • O filmie "In Touch" opowiada reżyser Paweł Ziemilski (Twarzą w twarz/Jedynka)
kadr z filmu In Touch P. Ziemilskiego
kadr z filmu "In Touch" P. Ziemilskiego Foto: mat. promocyjne

- Film "In Touch" jest moim debiutem pełnometrażowym. Wszystko co robiłem wcześniej to były krótkometrażowe produkcje. (...) Ja bardzo mocno wierzę w to, że film dokumentalny to nie tylko znalezienie ciekawej, niesamowitej historii, ale że jest to spotkanie między mną a kimś i że powinno coś z tego wyniknąć. Kamera jest jedynie elementem tego spotkania - mówi Paweł Ziemilski w audycji "Twarzą w twarz". 

Produkcja przepełniona jest tęsknotą osób pozostających w kraju. Komunikują się oni z bliskimi jedynie za pomocą łączności internetowej, np. poprzez komuniator Skype. Tutaj właśnie odbywa się pewien dramat. - Chciałem uświadomić, że technologia i wszystkie nowinki, które mamy na krótką metę pomagają przetrwać nudę i odległość od naszych bliskich, ale na dłuższą metę nie powodują żadnej ulgi. Doraźnie pomagają, ale na końcu czujemy, że jesteśmy jeszcze bardziej samotni - mówi reżyser. 

Nakręcenie dokumentu o życiu mieszkańców Starych Juch, skąd wyemigrowała spora część ludności, jest owiana tajemniczą historią miłosną. Jaką? Skąd wzięła się potrzeba zrobienia takiego filmu? 

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji. 

***

Tytuł audycji: "Po drugiej stronie lustra" z cyklu Twarzą w twarz 

Prowadził: Michał Montowski 

Gość: Paweł Ziemilski (reżyser filmu "In Touch"), Artur Cichmiński (krytyk filmowy) 

Data emisji: 6.05.2019

Godzina emisji: 23.09

ans/kh


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Jazda obowiązkowa" i "Warszawa: miasto podzielone" - filmy dokumentalne z historią w tle

Ostatnia aktualizacja: 19.04.2019 11:54
Oba filmy opowiadają niezywkle emocjonujące historie. Pierwszy "Jazda obowiązkowa" autorstwa Ewy Kochańskiej opowiada historię Julii i jej rodziny, "Warszawa: miasto podzielone" w reżyserii Erica Bednarskiego, to z kolei opowieść o getcie warszawskim skonfrontowana ze współczesną Warszawą. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Avengers: Koniec gry" i "Vox Lux" wśród ostatnich kwietniowych premier

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2019 12:00
Wśród sześciu premier filmowych, które wchodzą w tym tygodniu do kin, nie brakuje produkcji z gatunku dramatu, komedii, thrillera, fantastyki. Wśród propozycji znajdują się filmy wyczekiwane przez kinomanów: "Avengers: Koniec gry" i amerykański dramat "Vox Lux". 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Festiwalowe filmowe emocje w różnych miastach w Polsce!

Ostatnia aktualizacja: 03.05.2019 18:01
Jeden już trwa, drugi niedługo się rozpocznie. Mowa o festiwalach filmowych, które odbywają się w różnych miastach Polski. Pierwszy to krakowski Festiwal Kina Niezależnego "OFF Camera", drugi, który rozpocznie się 10 maja, to festiwal filmów dokumentalnych "Dogs Against Gravity".
rozwiń zwiń