X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Strzelec" czerpie ze stuletniej historii, ale działa współcześnie

Ostatnia aktualizacja: 16.06.2016 10:50
- "Nie pytaj co ojczyzna da tobie, zapytaj co ty dajesz ojczyźnie" – te słowa kierujemy do młodych ludzi – mówi Marcin Waszczuk, Komendant Główny Związku Strzeleckiego "Strzelec" OSW.
Audio
  • Marcin Waszczuk komendant główny Związku Strzeleckiego "Strzelec" o historii i zadaniach na przyszłość formacji obrony terytorialnej (Nocne Polaków Rozmowy/Jedynka)
Marcin Waszczuk, komendant główny Związku Strzeleckiego Strzelec : jesteśmy ważnym elementem obrony terytorialnej
Marcin Waszczuk, komendant główny Związku Strzeleckiego "Strzelec" : jesteśmy ważnym elementem obrony terytorialnejFoto: Wojciech Kusiński/PR

Związek Strzelecki jest organizacją społeczno-wychowawczą, reaktywowaną na wzorze przedwojennej organizacji "Strzelec" założonej przez pierwszego Komendanta Józefa Piłsudskiego, w Krakowie i Lwowie w 1910 roku. Przed rokiem 1989 działalność "Strzelca" była zakazana.

- Sięgamy do tradycji niepodległościowych i patriotycznych, po to wszystko, co jest piękne w mundurowej historii Polski. Kontynuujemy tradycje wychowawcze, formacyjne młodych ludzi i jednocześnie szkolimy się pod współczesny teatr pola walki - wyjaśnia w radiowej Jedynce Marcin Waszczuk. - Działamy w myśl zasady społeczeństwo dla społeczeństwa. Naszymi atutami, jako jednostki obrony terytorialnej są: znajomość własnego terytorium, powszechność, działanie ponad wszelkimi podziałami i to, że jesteśmy najtańszym system obronny. Do tego jest to służba ochotnicza - dodał Komendant Główny Związku Strzeleckiego "Strzelec".

Gość audycji wspominał dramatyczne dni po katastrofie smoleńskiej. – Jeszcze 10 kwietnia zgłosiliśmy się do BOR-u w Pałacu Prezydenckim. W kolejnych dniach 600 strzelców regulowało ruchem na całym Krakowskim Przedmieściu -tłumaczył.
 
W jaki sposób można przystąpić do "Strzelca", dowiesz się z nagrania audycji

***

Tytuł audycji: "Nocne Polaków rozmowy" w ramach pasma "Twarzą w Twarz"

Prowadzi: Jan Pospieszalski

Gość: Marcin Waszczuk (Przewodniczący Naczelnej Rady Strzeleckiej Związku Strzeleckiego "Strzelec"Organizacji Społeczno-Wychowawczej)

Data emisji: 15.06.2016

Godzina emisji: 23.09

ab/pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jaka przyszłość obrony terytorialnej w Polsce? - debata

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2016 18:27
Koncepcję przyszłego kształtu obrony terytorialnej (OT) przedstawiono w marcu 2016 roku na posiedzeniu sejmowej Komisji Obrony Narodowej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Od jesieni nabór ochotników do służby w Wojskach Obrony Terytorialnej

Ostatnia aktualizacja: 01.05.2016 10:25
O przyjęcie może ubiegać się każdy, kto spełni wymagania zdrowotne. Najbardziej pożądani są członkowie organizacji proobronnych czy harcerstwa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Piłsudski zakładał, że uda się rzucić Rosję sowiecką na kolana

Ostatnia aktualizacja: 28.05.2016 17:00
- To, co zawiodło to, przede wszystkim nadzieja na masowe wsparcie Ukraińców dla sojuszu polsko-ukraińskiego, dla wspólnej walki przeciwko bolszewikom. Ukraińcy byli już bardzo zmęczeni ciągła wojną, zmieniającymi się okupacjami. A także w dużej masie byli podatni na hasła bolszewickie - opowiada prof. Andrzej Nowak.
rozwiń zwiń