X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Czy obecne prawo wystarczająco chroni nienarodzone dzieci?

Ostatnia aktualizacja: 07.07.2016 11:51
Ordo Iuris zorganizowało w całej Polsce akcję "Stop aborcji". - Zebraliśmy ponad 300 tys. podpisów i nasz obywatelski projekt złożyliśmy u marszałka Sejmu - poinformował mecenas Jerzy Kwaśniewski.
Audio
  • Jerzy Kwaśniewski z Centrum Interwencji Procesowej Instytutu Ordo Iuris o złożonym w Sejmie projekcie ustawy o ochronie życia od poczęcia (Nocne Polaków rozmowy/Twarzą w twarz/Jedynka)
- Wykorzystaliśmy inicjatywę obywatelską, która dała wspaniały skutek - mówi Jerzy Kwaśniewski
- Wykorzystaliśmy inicjatywę obywatelską, która dała wspaniały skutek - mówi Jerzy KwaśniewskiFoto: Wojciech Kusiński/PR

- Analizując prawodawstwa wszystkich 196 państw świata, dochodzimy do wniosku, że w 2/3 z nich życie chroni się bardziej niż w Polsce - stwierdził mec. Kwaśniewski. - Na przykład Malta, Angora, Watykan i Irlandia Północna lepiej chronią nienarodzonych. Przywracając pełnię praw ludzkich i godnościowych dziecku poczętemu przystępujemy do większościowego klubu państw - dodał nasz gość. 

Badania sondażowe wskazują, że na pytanie, czy jesteś za pełnym zakazem aborcji przy zachowaniu możliwości ratowania życia matki, jeśli jest zagrożone, blisko 58 procent Polaków odpowiada Tak - podkreślił Jerzy Kwaśniewski.

Nasz gość przypomniał stan prawny w sprawie aborcji w okresie komunizmu. - Wprowadzona w ZSRR w 1954, a w Polsce w 1956 r. dopuszczalność aborcji na życzenie spowodowały zagładę milionów istnień. W PRL-u przez 50 lat obowiązywania liberalnej ustawy wg. szacunkowych danych, zginęło około 6 mln ludzkich istnień. W roku 1991 i następnym, dokonano po 100 tys aborcji. Od 1993 r. ich liczba znacząco spadła i trzeba mocno zweryfikować statystyki podawane przez środowisko feministyczne, że nadal jest to około 100 tysięcy rocznie - zdecydowanie ocenił Jerzy Kwaśniewski.

W audycji rozmawialiśmy także o roli jaką mogą odegrać: państwo, organizacje, fundacje oraz my sami dla chronienia życia.

***

Tytuł audycji: "Nocne Polaków rozmowy" z cyklu "Twarzą w twarz"

Prowadzi: Jan Pospieszalski

Gość: Jerzy Kwaśniewski (adwokat, koordynator Centrum Interwencji Procesowej Instytutu Ordo Iuris oraz członek zarządu i skarbnik Fundacji Instytut na Recz Kultury Prawnej Ordo Iuris)

Data emisji: 6.06.2016

Godzina emisji: 23.08

ab/gs

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Komitet Inicjatywy Ustawodawczej "Stop Aborcji" zarejestrowany w Sejmie

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2016 20:00
W najbliższych dniach organizacja rozpocznie zbieranie 100 tysięcy podpisów pod obywatelskim projektem ustawy o powszechnej obronie życia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Fundacja PRO - Prawo do Życia zbiera podpisy pod ustawą antyaborcyjną

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2016 14:01
Przedstawiciel tej organizacji Mariusz Dzierżawski liczy, że uda się zebrać ponad milion podpisów pod dokumentem.
rozwiń zwiń