X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Konikiewicz o artystach: jesteśmy traktowani przez państwo jak motyle

Ostatnia aktualizacja: 14.07.2016 11:11
Na kilka tygodni przed 25. rocznicą śmierci Milesa Davisa z kompozytorem Wojciechem Konikiewiczem wspominamy giganta jazzu, ale też rozmawiamy o prawach pracowniczych polskich artystów.
Audio
  • Artysta to dla państwa motyl, którym chętnie się chwalą, ale się nim nie interesują (Nocne Polaków rozmowy z cyklu Twarzą w twarz/Jedynka)
Wojciech Konikiewicz to założyciel Tribute To Miles Orchestra, pianista, kompozytor i producent
Wojciech Konikiewicz to założyciel Tribute To Miles Orchestra, pianista, kompozytor i producentFoto: Wojciech Kusiński/PR

- Kilku gigantów wywarło wielki wpływ na muzykę jazzową. Rozwinęli ją dokonując - nawet po kilkakroć za swego żywota - charakterystycznych zwrotów, które pchnęły tę muzykę na nowe tory. Miles Davis wprowadził bebop, cool jazz, a jego kwintet z Shorterem, Hancockiem, Williamsem i Carterem rozsadził paradygmat muzyki jazzowej. Piętno jakie Miles Davis wywarł na współczesną muzykę jazzową wciąż odczuwamy - podkreślał Wojciech Konikiewicz. 

Gość radiowej Jedynki to nie tylko muzyk. - Od lat zabiegamy o to, by muzycy i inni nieetatowi artyści mogli się zrzeszać, bronić swych praw, wywierać presję na władze ustawodawcze i państwowe - tłumaczył Konikiewicz. - Polska obecnie, jeśli chodzi o relacje państwo-artysta jest "bantustanem". Państwo nie wspiera naszego środowiska, nie sprawuje roli służebnej, nie uwzględnia specyfiki zarabiania jako nieetatowy twórca, co skutkuje tym, że jesteśmy nieubezpieczeni, nie mamy zapewnionych emerytur. Wreszcie po latach udało się nam zarejestrować Związek Zawodowy Muzyków - pochwalił się rozmówca Jana Pospieszalskiego.

Muzyka filmowa to ważny obszar dla Wojciecha Konikiewicza. Pisze muzykę zarówno do filmów fabularnych, jak i kreskówek… O specyfice pisania do różnych gatunków filmowych w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: "Nocne Polaków rozmowy" w cyklu "Twarza w twarz"

Prowadzi: Jan Pospieszalski

Gość: Wojciech Konikiewicz (pianista, kompozytor muzyki improwizowanej, współczesnej, elektronicznej, filmowej, teatralnej, producent)

Data emisji: 13.07.2016

Godzina emisji: 23.11

ab/pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Czas na jazz: Miles Davies Quintet E.S.P.

Ostatnia aktualizacja: 27.02.2008 19:05
Wśród prezentowanych utworów zabrzmią m. in. Little One, Agitato oraz utwór tytułowy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polskie Stowarzyszenie Jazzowe w trudnej sytuacji

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2016 09:00
W "Poranku Dwójki" mówiliśmy o problemach stowarzyszenia zrzeszającego muzyków, krytyków jazzowych i organizatorów koncertów.
rozwiń zwiń