X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

500 lat po reformacji. "Konsekwencją są podziały między ludźmi"

Ostatnia aktualizacja: 26.01.2017 13:55
- Badania pokazują, że w Brazylii w latach 2015-16 ok. 9 mln wiernych odeszło z Kościoła katolickiego do różnych Kościołów protestanckich. Przy okazji 500-lecia reformacji warto zapytać o to, co się dzieje z chrześcijaństwem, szczególnie w wersji protestanckiej - mówi ks. prof. Andrzej Kobyliński.
Audio
  • Ks. prof. Andrzej Kobyliński o kondycji współczesnego chrześcijaństwa (Nocne Polaków rozmowy/Jedynka)
Pomnik Marcina Lutra w Dreźnie
Pomnik Marcina Lutra w DreźnieFoto: Pixabay (Domena publiczna)

Gość radiowej Jedynki podkreśla, że zjawiska obecne w Kościele protestanckim "budzą wielki niepokój", a przechodzenie na tę religię powoduje tragedie rodzinne, kryzysy małżeńskie i konflikty międzysąsiedzkie.

- A może to z Kościołem rzymskim jest coś nie tak?- pyta prowadzący Jan Pospieszalski.

- Z pewnością jest wiele przyczyn we wnętrzu Kościoła katolickiego. To może być niska jakość pracy duszpasterskiej czy wysokie wymagania moralne. Ale jeszcze więcej jest tych przyczyn zewnętrznych, które znajdują się w nowych wspólnotach protestanckich. Ich znakomita większość przekształca się w jedną ogólnoświatową wersję chrześcijaństwa zielonoświątkowego - mówi ks. prof. Kobyliński.

Jakie niebezpieczeństwo widzi onwe współczesnych wspólnotach zielonoświątkowych? Jak ocenia działalność papieża Franciszka? Co wymienia wśród pośrednich i bezpośrednich przyczyn reformacji? O tym w nagraniu audycji.

W tym roku mija dokładnie pół wieku od wystąpienia Marcina Lutra - augustiańskiego mnicha, który sprzeciwił się sprzedaży odpustów. W konsekwencji został wyklęty przez papieża i stworzył własny odłam chrześcijaństwa - luteranizm.

***

Tytuł audycji: "Nocne Polaków rozmowy" w cyklu "Twarzą w twarz"

Prowadzi: Jan Poszpieszalski

Gość: ks. prof. Andrzej Kobyliński (filozof, etyk)

Data emisji: 25.01.2017

Godzina emisji: 23.05

mg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Religia - sprawa prywatna czy część wizerunku?

Ostatnia aktualizacja: 18.06.2015 17:22
Uczestnicy "Debaty dnia" zastanawiali się, czy istnieje granica między wyrażaniem wiary, a tym co niektórzy nazywają wiary narzucaniem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

X Zjazd Gnieźnieński. Prymas Polski: zjazdy są niczym kropla, która drąży skałę

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2016 08:04
- Ludzie, którzy przyjeżdżają do Gniezna, nie tylko spotykają się i dyskutują, ale także zabierają stąd iskrę dobra i nadziei - powiedział w "Sygnałach dnia" arcybiskup Wojciech Polak.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pierwsza komunia. Liczy się duchowość czy prezenty?

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2016 12:55
Pierwsza komunia to moment, w którym mieszają się sfery sacrum i profanum, a wiele dzieci czeka wyłącznie na pieniądze i prezenty. - Uwaga skierowana jest na to, jaki zamówić lokal, jakie wybrać stroje i prezenty - mówi psycholog dr Aleksandra Piotrowska.
rozwiń zwiń