X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Tajemnice Fatimy. Między wiarą a światową polityką

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2017 12:40
W tym roku mija 100 lat odkąd troje dzieci z Fatimy ogłosiło, że objawiła im się Matka Boska, która przekała przepowiednię dotyczącą wydarzeń XX weku. Kościół katolicki uznał to za cud w 1930 roku.
Audio
  • Grzegorz Górny o objawieniach fatimskich (Nocne Polaków rozmowy/Jedynka)
Grzegorz Górny
Grzegorz GórnyFoto: Wojciech Kusiński/PR

Jak podkreślił prowadzący Jan Pospieszalski, mieszają się tu "rzeczywistości z różnych porządków". - Objawienia, post, modlitwa, pokuta, różaniec należą do porządku nadprzyrodzonego, ale z drugiej strony mamy konkret: przepowiednie o wydarzeniach politycznych sprawdzające się przez kolejne lata - przekonywał.

Grzegorz Górny, autor albumu "Tajemnice Fatimy. Największy sekret XX wieku", stwierdził, że portugalskie wydarzenia były najbardziej doniosłymi objawieniami prywatnymi w dziejach Kościoła. - Angażowały uwagę sześciu papieży, a kiedy Vittorio Messori (włoski pisarz i publicysta) pytał Jana Pawła II o przyczyny upadku komunizmu, on zaczął opowiadać o objawieniach w Fatimie - zauważa.

Dzieci z Fatimy - Łucja, Franciszek i Hiacynta - w momencie objawień miały 10, 9 i 7 lat i nie umiały pisać ani czytać. - Pojawia się pytanie, dlaczego wierzyć opowieści trojga pastuszków, w dodatku analfabetów - mówi Grzegorz Górny i wyjaśnia, co wydarzyło się później i ostatecznie przekonało wielu niedowiarków...

Co objawienia fatimskie mówiły na temat Rosji i II wojny światowej? Jaki warunek Matki Bożej postanowił spełnić Jan Paweł II? O tym w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Nocne Polaków rozmowy w cyklu Twarzą w twarz

Prowadzi: Jan Pospieszalski

Gość: Grzegorz Górny (publicysta, autor książki "Tajemnice Fatimy. Największy sekret XX wieku")

Data emisji: 29.03.2017

Godzina emisji: 23.10

mg/pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

500 lat po reformacji. "Konsekwencją są podziały między ludźmi"

Ostatnia aktualizacja: 26.01.2017 13:55
- Badania pokazują, że w Brazylii w latach 2015-16 ok. 9 mln wiernych odeszło z Kościoła katolickiego do różnych Kościołów protestanckich. Przy okazji 500-lecia reformacji warto zapytać o to, co się dzieje z chrześcijaństwem, szczególnie w wersji protestanckiej - mówi ks. prof. Andrzej Kobyliński.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Paweł Łukaszewski. Przez Wielką Brytanię w daleki świat

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2017 12:30
Gościem audycji był kompozytor muzyki sakralnej prof. Paweł Łukaszewsk, który odnosi duże sukcesy w Wielkiej Brytanii. - Awangarda to nie jest muzyka, której chcemy słuchać, aby odpocząć, nabrać świeżego powietrza. Taką muzyką jest muzyka sakralna, Anglicy wiedzą, za co chcą płacić - mówi.
rozwiń zwiń