X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Zapomniana historia żydowskich nacjonalistów

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2017 13:00
Gościem Jana Pospieszalskiego był Robert Kaczmarek - autor filmów dokumantalnych ukazujących nieznane fakty dotyczące organizacji żydowskich i powstania w getcie warszawskim.
Audio
  • Robert Kaczmarek o żydowskich nacjonalistach i relacjach polsko-żydowskich w dwudziestoleciu międzywojennym (Nocne Polaków rozmowy/Jedynka)
Robert Kaczmarek
Robert KaczmarekFoto: Wojciech Kusiński/PR

Robert Kaczmarek podkreśla, że "relacje polsko-żydowskie w przestrzeni ostatnich 70-100 lat są kompletnie nieznane i nieopowiedziane". - 10 lat temu podjąłem się realizacji filmu "Betar". To nazwa młodzieżówki nacjonalistów żydowskich, która istniała w okresie międzywojennym. Była to największa organizacja młodzieżowa na świecie, liczyła 70 tys. członków, miała swoją komendę światową w Londynie - mówi reżyser.

Wspomina też, że tę kwestię podsunął mu dr Piotr Gontarczyk. - Uznałem, że to fantastyczny temat na film, ale uzmysłowiłem sobie, że nie ma właściwe żadnych materiałów na ten temat. Dyrektor Centrum Begina, z którym rozmawiałem w Jerozolimie, formułuje tezę, że lewica zawładnęła narracją historyczną. W rzeczywistości w świecie żydowskim była bardzo ostra walka pomiędzy komunistami a Betarem, który zakładał wywalczenie państwa Izrael z bronią w ręku, mając w tym pełne poparcie polskiego rządu - przekonuje Robert Kaczmarek.

Dlaczego propagandyści z czasów PRL zafałszowali obraz relacji panujących pomiędzy różnymi frakcjami Żydów? Czy to prawda, że polskie wojsko potajemnie szkoliło żydowskich terrorystów? O tym w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Nocne Polaków rozmowy w cyklu Twarzą w twarz

Prowadzi: Jan Pospieszalski

Gość: Robert Kaczmarek (reżyser, scenarzysta i producent filmów dokumentalnych)

Daty emisji: 19.04.2017

Godzina emisji: 23.10

mg/pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Słowo "Żegota" oznaczało życie

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2019 06:00
Kiedy w 1942 roku zaczęły się masowe wysiedlenia Żydów i stało się jasne, że wszyscy mieszkańcy getta są skazani na zagładę, wyłoniły się nowe zadania – wyprowadzić jak najwięcej Żydów, a przede wszystkim dzieci żydowskich poza mury getta – mówiła Irena Sendlerowa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

„Beit Warszawa” – Marta Rebzda

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2016 10:26
Seweryn Aszkenazy to polsko-amerykański przedsiębiorca, hotelarz i marszand sztuki żydowskiego pochodzenia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ostatni krzyk rozpaczy. 74. rocznica powstania w getcie

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2017 00:32
- Na temat powstania w getcie wiemy niewiele, bo najbogatszym zapisem jest raport Jurgena Stroopa, któremu nie możemy ufać, a przeżyło bardzo mało osób - mówi historyk dr Hanna Węgrzynek.
rozwiń zwiń