X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

2017 rok - potrójna rocznica destrukcji chrześcijaństwa

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2017 10:00
- W tym roku mamy kumulację ważnych rocznic. Wydarzenia z lat 1517, 1717 i 1917 mają wspólny mianownik, a są nim kolejne etapy destrukcji cywilizacji chrześcijaństwa, która wyrosła w cieniu katedr - mówi historyk prof. Grzegorz Kucharczyk.
Audio
  • Prof. Grzegorz Kucharczyk o laicyzacji Europy i o znaczeniu objawień fatimskich - cz. 1 (Nocne Polaków rozmowy)
  • Prof. Grzegorz Kucharczyk o laicyzacji Europy i o znaczeniu objawień fatimskich - cz. 2 (Nocne Polaków rozmowy)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com/KN

Gość dwóch kolejnych audycji przypomina, że w 1517 roku doszło do reformacji, która doprowadziła do rozłamu chrześcijaństwa i powstania Kościoła protestanckiego; rok 1717 uważany jest za początek w pełni zorganizowanej masonerii; a w roku 1917 miała miejsce rewolucja bolszewicka.

- Jedną z ostatnich faz destrukcji cywilizacji chrześcijańskiej było to, co nazywamy procesami laicyzacji, które w XIX wieku przyjęły postać wojen o kulturę - mówi prof. Kucharczyk. - Samo zjawisko laicyzacji rozumianej jako polityka odgórnego narzucania programu dechrystianizacji to nie tylko specyfika pruska, ona dotykała większości krajów Europy - dodaje historyk.

Czy Polacy również ulegliby laicyzacji, gdy nie takie postaci, jak papież Jan Paweł II, kardynał Stefan Wyszyński czy ksiądz Jerzy Popiełuszko? Czy w najbliższych latach czeka nas kolejna faza zeświecczenia czy powrót do religii? Jakie znaczenie w historii Kościoła i świata mają objawienia fatimskie? Czy tamte wydarzenia można połączyć z ostatnim zamachem terrorystycznym w Manchesterze? O tym w nagraniach audycji.

***

Tytuł audycji: "Nocne Polaków rozmowy" w cyklu Twarzą w twarz

Prowadzi: Jan Pospieszalski

Gość: prof. Grzegorz Kucharczyk (historyk)

Daty emisji: 17.05.2017 i 24.05.2017

Godzina emisji: 23.11

mg/pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

500 lat po reformacji. "Konsekwencją są podziały między ludźmi"

Ostatnia aktualizacja: 26.01.2017 13:55
- Badania pokazują, że w Brazylii w latach 2015-16 ok. 9 mln wiernych odeszło z Kościoła katolickiego do różnych Kościołów protestanckich. Przy okazji 500-lecia reformacji warto zapytać o to, co się dzieje z chrześcijaństwem, szczególnie w wersji protestanckiej - mówi ks. prof. Andrzej Kobyliński.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jasna Góra. Od kaplicy do narodowego sanktuarium

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2017 13:46
Ponad 600 lat temu na okazałym wzgórzu ojcowie paulini wybudowali kaplicę, aby umieścić tam swój skarb - ikonę Matki Bożej z Dzieciątkiem na ręku, którą w 1384 roku przekazał mnichom książę Władysław Opolczyk.
rozwiń zwiń