X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Pasje literackie i biznes z misją

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2017 11:28
Monika Jabłońska jest autorką książki o Janie Pawle II. Swe pasje literackie łączy z biznersem odpowiedzialnym społecznie.
Audio
  • Monika Jabłońska opowiada o swojej książce o Janie Pawle II oraz o biznesie odpowiedzialnym społecznie (Nocne Polaków rozmowy/Jedynka)
Monika Jabłońska
Monika JabłońskaFoto: materiały prasowe/wydawnictwopetrus.pl

Monika Jabłońska opowiada, jak doszło do wyjazdu do Stanów Zjednoczonych i decyzji o osiedleniu się na stałe. Ukończyła dwa kierunki - prawo i filologię polską. Przyznaje, że prawo wybrała dla zdobycia zawodu, zaś literatura zawsze była jej pasją. Nigdy nie wierzyła, że jej książka zostanie wydana w Stanach Zjednoczonych.

- To dojrzewało. To był proces, to był szereg spotkanych ludzi i rozmów, jakąś drogę - długą w moim przypadku - musiałam przejść - wspomina. Najpierw książka została wydana w Brazylii, potem małym nakładem w Kolumbii i w Polsce, a dopiero później na rynku amerykańskim. Książka ukaże się w połowie września. Ukazuje Jana Pawła II jak podróżnika, człowieka, który łączy wiele kultur, misjonarza, pielgrzyma. Tytuł zostanie prawdopodobnie zmieniony na "Pisarz, który został papieżem".

Monika Jabłońska opowiada, jak pasje literackie można połączyć z biznesem odpowiedzialnym społecznie. Stara się przenieść amerykański model biznesu z misją społeczną na rynek polski. Jej firma sprzedaje wysokiej jakości produkty, wytwarzane w Polsce, a część zarobionych pieniędzy przeznacza na dożywianie dzieci. Teraz rozpoczyna nową kampanię mającą przekonać ludzi do niewyrzucania posiłków i żywności.

A jak połączyć pasję do pisania i biznes z byciem żoną i matką? Posłuchaj całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: "Nocne Polaków rozmowy" w cyklu Twarzą w twarz

Prowadzi: Jan Pospieszalski

Gość: Monika Jabłońska (autorka książki ”Jan Paweł II. Papież, który został pisarzem”. Wstęp do książki napisał kard. Stanisław Dziwisz. Autorka na stałe mieszka w Waszyngtonie, zajmuje się biznesem)

Daty emisji: 14.06.2017

Godzina emisji: 23.06

ag/mz


    

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Doniesienie do prokuratury w sprawie kontrowersyjnego plakatu z papieżem

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2014 11:54
Billboard z Janem Pawłem II jego domniemaną konkubiną i ich synem ma zawisnąć na początku kwietnia w Lublinie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Gustaw Holoubek czyta książkę Jana Pawła II

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2014 16:14
W 1996 roku ukazała się niezwykła książka - "Dar i tajemnica" - napisana przez Jana Pawła II z okazji jubileuszu 50-lecia kapłaństwa. Na antenie radiowej Jedynki prezentujemy jej fragmenty w niezapomnianej interpretacji Gustawa Holoubka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Książki o Janie Pawle II. "Odkrycie aktualności Wojtyły potrzebne jest Europie jak tlen"

Ostatnia aktualizacja: 03.04.2016 15:06
- Współczesny świat potwornie choruje na brak autorytetów. Nieobecność Jana Pawła II jest nieobecnością krzyczącą. Warto odkryć jego myśl europejską - uważa Tomasz Królak, wiceszef KAI.
rozwiń zwiń