Pasje literackie i biznes z misją

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2017 11:28
Monika Jabłońska jest autorką książki o Janie Pawle II. Swe pasje literackie łączy z biznersem odpowiedzialnym społecznie.
Audio
  • Monika Jabłońska opowiada o swojej książce o Janie Pawle II oraz o biznesie odpowiedzialnym społecznie (Nocne Polaków rozmowy/Jedynka)
Monika Jabłońska
Monika JabłońskaFoto: materiały prasowe/wydawnictwopetrus.pl

Monika Jabłońska opowiada, jak doszło do wyjazdu do Stanów Zjednoczonych i decyzji o osiedleniu się na stałe. Ukończyła dwa kierunki - prawo i filologię polską. Przyznaje, że prawo wybrała dla zdobycia zawodu, zaś literatura zawsze była jej pasją. Nigdy nie wierzyła, że jej książka zostanie wydana w Stanach Zjednoczonych.

- To dojrzewało. To był proces, to był szereg spotkanych ludzi i rozmów, jakąś drogę - długą w moim przypadku - musiałam przejść - wspomina. Najpierw książka została wydana w Brazylii, potem małym nakładem w Kolumbii i w Polsce, a dopiero później na rynku amerykańskim. Książka ukaże się w połowie września. Ukazuje Jana Pawła II jak podróżnika, człowieka, który łączy wiele kultur, misjonarza, pielgrzyma. Tytuł zostanie prawdopodobnie zmieniony na "Pisarz, który został papieżem".

Monika Jabłońska opowiada, jak pasje literackie można połączyć z biznesem odpowiedzialnym społecznie. Stara się przenieść amerykański model biznesu z misją społeczną na rynek polski. Jej firma sprzedaje wysokiej jakości produkty, wytwarzane w Polsce, a część zarobionych pieniędzy przeznacza na dożywianie dzieci. Teraz rozpoczyna nową kampanię mającą przekonać ludzi do niewyrzucania posiłków i żywności.

A jak połączyć pasję do pisania i biznes z byciem żoną i matką? Posłuchaj całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: "Nocne Polaków rozmowy" w cyklu Twarzą w twarz

Prowadzi: Jan Pospieszalski

Gość: Monika Jabłońska (autorka książki ”Jan Paweł II. Papież, który został pisarzem”. Wstęp do książki napisał kard. Stanisław Dziwisz. Autorka na stałe mieszka w Waszyngtonie, zajmuje się biznesem)

Daty emisji: 14.06.2017

Godzina emisji: 23.06

ag/mz


    

Czytaj także

Doniesienie do prokuratury w sprawie kontrowersyjnego plakatu z papieżem

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2014 11:54
Billboard z Janem Pawłem II jego domniemaną konkubiną i ich synem ma zawisnąć na początku kwietnia w Lublinie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Gustaw Holoubek czyta książkę Jana Pawła II

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2014 16:14
W 1996 roku ukazała się niezwykła książka - "Dar i tajemnica" - napisana przez Jana Pawła II z okazji jubileuszu 50-lecia kapłaństwa. Na antenie radiowej Jedynki prezentujemy jej fragmenty w niezapomnianej interpretacji Gustawa Holoubka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Książki o Janie Pawle II. "Odkrycie aktualności Wojtyły potrzebne jest Europie jak tlen"

Ostatnia aktualizacja: 03.04.2016 15:06
- Współczesny świat potwornie choruje na brak autorytetów. Nieobecność Jana Pawła II jest nieobecnością krzyczącą. Warto odkryć jego myśl europejską - uważa Tomasz Królak, wiceszef KAI.
rozwiń zwiń