X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Kryzys migracyjny w Europie. "Nie bądźmy naiwni"

Ostatnia aktualizacja: 22.06.2017 21:27
- Europa po wydarzeniach ostatnich 2-3 lat już nigdy nie będzie taka sama. Wszystko zaczęło się od zaproszenia i dania nadziei, które nigdy nie zostaną spełnione - komentuje kryzys migracyjny ks. prof. Waldemarem Cisło.
Audio
  • Ks. prof. Waldemarem Cisło o imigrantach, uchodźcach i kryzysie migracyjnym w Europie (Twarzą w Twarz/Jedynka)
Imigranci na pokładzie Guardamar Polimia w hiszpańskim porcie w Almerii, 22 czerwca. Z 111 osób do wybrzeży Europy dotarło 89 osób
Imigranci na pokładzie 'Guardamar Polimia' w hiszpańskim porcie w Almerii, 22 czerwca. Z 111 osób do wybrzeży Europy dotarło 89 osóbFoto: EPA/CARLOS BARBA

Wyd. Biały Kruk Wyd. Biały Kruk

Do wybrzeży Włoch i Hiszpanii od początku tego roku dotarło ok. 62 tysiące ludzi. Jak się szacuje, w czasie przeprawy na pontonach i tratwach do Europy zginęło blisko 2 tysiące osób. Pomimo ogromnego ryzyka i towarzyszących podróży niebezpieczeństw, w 2015 roku drogą morską na Stary Kontynent dotarło 153 tys. imigrantów. Rok później było to 181 tysięcy osób, a jak się szacuje w tym roku może być to nawet ćwierć miliona osób.

Zdaniem gościa Jedynki dużym problemem, jaki towarzyszy fali uchodźców, jest dawanie imigrantom złudnych nadziei co do lepszego życia w Europie. - Nie bądźmy naiwni. Jest tak duża różnica kulturowa i językowa, a przecież język polski jest niezwykle trudny dla obcokrajowców, że pełne zasymilowanie obcokrajowców może być zadaniem karkołomnym - uważa ks. prof. Waldemar Cisło.

O książce "Imigranci u bram", różnicy pomiędzy uchodźcami a imigrantami i efektywnej pomocy dla osób przybywających do Europy z daleka mówimy więcej w nagraniu audycji. Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Nocne Polaków rozmowy w cyklu Twarzą w twarz

Prowadzi: Jan Pospieszalski

Gość: ks. prof. Waldemarem Cisło (przewodzący polskiej sekcji światowej organizacji Pomoc Kościołowi w Potrzebie)

Daty emisji: 21.06.2017

Godzina emisji: 23.05

sm/pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Będą kary dla państw UE, które nie przyjmują uchodźców?

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2017 16:00
Jest kolejna propozycja, by karać unijne kraje, które nie chcą przyjmować uchodźców. Szwedzka europosłanka Cecilia Wikstroem zaproponowała wstrzymanie wypłaty części unijnych funduszy. W ubiegłym roku opłaty za nieprzyjmowanych uchodźców – w wysokości 250 tysięcy euro od osoby - zaproponowała Komisja Europejska. O sprawie mówili w Polskim Radiu 24 Marcin Fronia (Norden Centrum) i Przemysław Gołyński (korespondent Polskiego Radia).
rozwiń zwiń