X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Gajusz" - miejsce pełne miłości i opieki

Ostatnia aktualizacja: 24.06.2016 10:50
Nazywana "cesarzową" Tisa Żawrocka–Kwiatkowska to matka, filmoznawca i podróżniczka, która od 20 lat pomaga nieuleczalnie chorym dzieciom i ich rodzicom.
Audio
  • Tisa Żawrocka-Kwiatkowska o działalności Fundacji "Gajusz" (Ocaleni/Jedynka)
Pokój hospicjum perinatalnego fundacji Gajusz
Pokój hospicjum perinatalnego fundacji "Gajusz"Foto: PAP/Grzegorz Michalski

Syn Tisy Żawrockiej-Kwiatkowskiej chorował na ciężką chorobę szpiku kostnego. Gajusz, bo tak ma na imię, na szczęście wyzdrowiał. Kończy teraz pierwszy rok studiów.

- Po tym jak Gajusz wyzdrowiał zdałam sobie sprawę, że stało się tak nie dlatego, że bardziej niż inne mamy kocham swoje dziecko, ale że po prostu miałam szczęście. Po pierwsze postanowiłam to szczęście docenić, a po drugie za nie podziękować - wyjaśnia Tisa Żawrocka-Kwiatkowska.

Wydarzenia sprzed około 20 lat, gdy przebywała ona z chorym Gajuszem w szpitalu i widziała samotne, bardzo chore dzieci, zmobilizowały ją do pomagania. Założyła fundację "Gajusz" czyli Hospicjum Stacjonarne dla Osieroconych Dzieci. W Łodzi powstał przepięknie zaadoptowany i wyposażony ośrodek. Oficjalna nazwa hospicjum brzmi strasznie przygnębiająco, a standard i jakość ośrodka są iście królewskie. Dlatego pracownicy i pacjenci mówią na hospicjum "pałac".

- Chodzi o to, aby przywołać pozytywne emocje, bo tym dzieciom należy się to, co najlepsze - tłumaczy gość audycji. Dodaje, że to są dzieci, które nigdy nie dorosną. - Naszym zadaniem jest, aby w dzieciństwie chorych dzieci wydarzyło się wszystko to, co się przydarza innym, zdrowym. To jest takie szybsze, bardziej skoncentrowane dzieciństwo. Dzieci mają piękne, przyjazne otoczenie - kontynuuje Tisa Żawrocka–Kwiatkowska.

Fundacja "Gajusz" prowadzi też hospicjum perinatalne. W jaki sposób można wspomóc działalność fundacji, dowiesz się z nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: "Droga na szczyt" z cyklu "Twarzą w twarz"

Prowadzi: Agata Puścikowska

Gość: Tisa Żawrocka–Kwiatkowska (założycielka fundacji "Gajusz", filmoznawca, podróżniczka)

Data emisji: 23.06.2016

Godzina emisji: 23.08

ab/pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Oni służą wsparciem dzieciom, dla których nie ma ratunku

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2013 02:06
Fundacja Gajusz, która istnieje od blisko 16 lat, pomaga chorym dzieciom i ich rodzicom. Początkowo zajmowała się zapewnieniem opieki wolontariuszy dzieciom chorym onkologicznie, a następnie rozszerzyła swoją działalność o pomoc psychologiczną i hospicjum domowe dla dzieci.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Dzieci radzą sobie same tylko w bajkach. Pomóż osieroconym dzieciom”

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2015 13:02
To hasło ogólnopolskiej kampanii prowadzonej przez Fundację Hospicyjną na rzecz dzieci, które straciły kogoś bliskiego. Rocznie w Polsce przybywa co najmniej 16 tysięcy takich dzieci.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Anonimowy dar - reportaż Magdy Skawińskiej

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2016 08:00
Przekazali pieniądze dla dzieci chorych na raka, ale wolą pozostać w cieniu.
rozwiń zwiń