Poznając Polskę pieszo. "Nie przestaję się zachwycać"

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2016 21:35
- Im więcej po Polsce wędrowałem, tym bardziej mnie ona zachwycała. Zdałem sobie sprawę, że świat, który znam jest piękny, ale nasz kraj w niczym mu nie ustępuje - podkreśla Kuba Terakowski - człowiek, który całą Polskę przeszedł wzdłuż i wszerz.
Audio
  • Kuba Terakowski opowiada o pieszych wędrówkach po Polsce (Droga na szczyt/ Jedynka)
Kuba Terakowski przyznaje, że nie nudzi go krajobraz w czasie wędrówek po Polsce. Nawet rodzima plaża ma bardzo różne oblicza i zaskakuje
Kuba Terakowski przyznaje, że nie nudzi go krajobraz w czasie wędrówek po Polsce. Nawet rodzima plaża ma bardzo różne oblicza i zaskakujeFoto: PIxabay/PublicDomainPictures

Gość Jedynki proponuje, by niektóre dystanse zamiast w kilometrach mierzyć w czasie, którego potrzebujemy na jego pokonanie. Jak przyznaje, ze wstępnych kalkulacji,  pieszo pokonał w Polsce co najmniej osiem tysięcy kilometrów. Pasjonat poznawania naszego kraju na własnych nogach podkreśla, że robi to dla przyjemności.

- Po zrealizowaniu projektu odwiedzenia wszystkich kontynentów na świecie zdałem sobie sprawę, że Polskę znam dość słabo, co mnie trochę zawstydziło i zmobilizowało. Wtedy przemaszerowałem się wzdłuż granic administracyjnych Krakowa, bo tu mieszkam, więc zacząłem od terenów najbliższych memu domu, a potem, by lepiej poznać nasz kraj, przeszedłem się ze Szczecina do Krakowa - rozpoczyna opowieść Kuba Terakowski.

Kuba Terakowski opowiadał czym jest pielgrzymka niecierpliwych, jakie trasy pokonał i w jakim czasie. Co sprawiło, że postanowił przejść pieszo polskie wybrzeże? Ile to zajmuje czasu? Co go motywuje?

***

Tytuł audycji: "Droga na szczyt" w cyklu "Twarza w twarz"

Prowadzi: Agata Puścikowska

Gość: Kuba Terakowski (Bałtycki długodystansowiec)

Data emisji: 28.07.2016

Godzina emisji: 23.11

sm/ab

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

Marzył o karierze piłkarza. Był górnikiem jest prezesem

Ostatnia aktualizacja: 08.07.2016 11:19
Lucjan Siwczyk, prezes jednej z największych firm oświetlających wydarzenia muzyczne i wielkie koncerty opowiadał, jak to jest nie zostać piłkarzem, coś stracić, ale też coś zyskać.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prehistoryczny bumerang w polskiej jaskini

Ostatnia aktualizacja: 15.07.2016 14:50
Prof. Paweł Valde-Nowak od lat zajmuje się badaniem najstarszych dziejów Europy. W latach 80. w Jaskini Obłazowej na Podhalu znalazł najstarszy bumerang na świecie.
rozwiń zwiń