X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Poznając Polskę pieszo. "Nie przestaję się zachwycać"

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2016 21:35
- Im więcej po Polsce wędrowałem, tym bardziej mnie ona zachwycała. Zdałem sobie sprawę, że świat, który znam jest piękny, ale nasz kraj w niczym mu nie ustępuje - podkreśla Kuba Terakowski - człowiek, który całą Polskę przeszedł wzdłuż i wszerz.
Audio
  • Kuba Terakowski opowiada o pieszych wędrówkach po Polsce (Droga na szczyt/ Jedynka)
Kuba Terakowski przyznaje, że nie nudzi go krajobraz w czasie wędrówek po Polsce. Nawet rodzima plaża ma bardzo różne oblicza i zaskakuje
Kuba Terakowski przyznaje, że nie nudzi go krajobraz w czasie wędrówek po Polsce. Nawet rodzima plaża ma bardzo różne oblicza i zaskakujeFoto: PIxabay/PublicDomainPictures

Gość Jedynki proponuje, by niektóre dystanse zamiast w kilometrach mierzyć w czasie, którego potrzebujemy na jego pokonanie. Jak przyznaje, ze wstępnych kalkulacji,  pieszo pokonał w Polsce co najmniej osiem tysięcy kilometrów. Pasjonat poznawania naszego kraju na własnych nogach podkreśla, że robi to dla przyjemności.

- Po zrealizowaniu projektu odwiedzenia wszystkich kontynentów na świecie zdałem sobie sprawę, że Polskę znam dość słabo, co mnie trochę zawstydziło i zmobilizowało. Wtedy przemaszerowałem się wzdłuż granic administracyjnych Krakowa, bo tu mieszkam, więc zacząłem od terenów najbliższych memu domu, a potem, by lepiej poznać nasz kraj, przeszedłem się ze Szczecina do Krakowa - rozpoczyna opowieść Kuba Terakowski.

Kuba Terakowski opowiadał czym jest pielgrzymka niecierpliwych, jakie trasy pokonał i w jakim czasie. Co sprawiło, że postanowił przejść pieszo polskie wybrzeże? Ile to zajmuje czasu? Co go motywuje?

***

Tytuł audycji: "Droga na szczyt" w cyklu "Twarza w twarz"

Prowadzi: Agata Puścikowska

Gość: Kuba Terakowski (Bałtycki długodystansowiec)

Data emisji: 28.07.2016

Godzina emisji: 23.11

sm/ab

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Marzył o karierze piłkarza. Był górnikiem jest prezesem

Ostatnia aktualizacja: 08.07.2016 11:19
Lucjan Siwczyk, prezes jednej z największych firm oświetlających wydarzenia muzyczne i wielkie koncerty opowiadał, jak to jest nie zostać piłkarzem, coś stracić, ale też coś zyskać.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prehistoryczny bumerang w polskiej jaskini

Ostatnia aktualizacja: 15.07.2016 14:50
Prof. Paweł Valde-Nowak od lat zajmuje się badaniem najstarszych dziejów Europy. W latach 80. w Jaskini Obłazowej na Podhalu znalazł najstarszy bumerang na świecie.
rozwiń zwiń