Iwona Lis po osobistej tragedii pomaga ofiarom wypadków

Ostatnia aktualizacja: 26.08.2016 10:30
Iwona Lis w wyniku wypadku straciła córeczkę. Po latach stworzyła Fundację Forani. - Dla mnie córka w ten sposób żyje. Nadałam temu, co się wydarzyło, sens. Będąc jeszcze w szpitalu, obudziłam się z myślą, że nie chcę, żeby to była tylko tragedia. Chcę coś z tym zrobić, choć początkowo nie wiedziałam, co - przyznaje gość "Drogi na szczyt".
Audio
  • Iwona Lis po osobistej tragedii pomaga ofiarom wypadków (Droga na szczyt/Jedynka)
Iwona Lis, prezes Fundacji Forani w studiu Polskiego Radia
Iwona Lis, prezes Fundacji Forani w studiu Polskiego RadiaFoto: archiwum prywatne
Czytaj i słuchaj także >>
Zośkowiec 1200.jpg
Autor książki "Zośkowiec": życie jest świadectwem

- Do tej pory udzieliliśmy pomocy ponad 1000 osób. To było moje małe marzenie, ponieważ sama po wypadku nie dostałam pomocy. Nie znalazłam fundacji, która by mi pomogła, choć jej szukałam. Tak narodził się projekt "Wypadek i co dalej?" - opowiada Iwona Lis. 

Co było źródłem jej siły? W jaki sposób Fundacja Forani pomaga ofiarom wypadków i ich rodzinom? Kto może zadzwonić na prowadzony przez organizację telefon wsparcia? Jak można wesprzeć działalność fundacji? Zapraszamy do wysłuchania rozmowy. 

***

Tytuł audycji: "Droga na szczyt" w paśmie "Twarzą w twarz"

Prowadzi: Agata Puścikowska

Gość: Iwona Lis (prezes Fundacji Forani)

Data emisji: 25.08.2016

Godzina emisji: 23.14

gs/mc

Czytaj także

Poznając Polskę pieszo. "Nie przestaję się zachwycać"

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2016 21:35
- Im więcej po Polsce wędrowałem, tym bardziej mnie ona zachwycała. Zdałem sobie sprawę, że świat, który znam jest piękny, ale nasz kraj w niczym mu nie ustępuje - podkreśla Kuba Terakowski - człowiek, który całą Polskę przeszedł wzdłuż i wszerz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Piotr Voelkel. Połączył sukces biznesowy ze sztuką i filantropią

Ostatnia aktualizacja: 05.08.2016 11:20
- Szukam ciągle różnych ciekawych zdarzeń. Pędzę za pełnią życia. Dlatego pomagam różnym artystom realizować ich życiowe marzenia - mówi w Jedynce Piotr Voelkel
rozwiń zwiń

Czytaj także

Psycholog sportowy: wygrywa się głową

Ostatnia aktualizacja: 12.08.2016 12:58
- Sport XXI w. wyrównał przygotowanie taktyczne, techniczne i fizyczne. Pytanie, czy jesteśmy w stanie skorzystać z zasobów, które mamy w swojej głowie i czy to, co wytrenowaliśmy podczas treningu, jesteśmy w stanie pokazać potem na zawodach - mówi Katarzyna Selwant.
rozwiń zwiń