Reżyserka filmu "Córki dancingu": zależy mi na opinii Tarantino

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2016 13:59
- W listopadzie "Córki dancingu" zostaną pokazane na American Film Institute Festival w Los Angeles. Mamy nadzieję, że obejrzy go wtedy Quentin Tarantino - mówi w radiowej Jedynce reżyserka Agnieszka Smoczyńska.
Audio
  • Agnieszka Smoczyńska o długiej drodze do realizacji filmu "Córki dansingu", amerykańskiej karierze obrazu i inspiracji kinem Quentina Tarantino (Droga na szczyt/Jedynka)
- Połączenie musicalu i horroru w Córkach dancingu stworzyło zupełnie nową jakość - mówi Agnieszka Smoczyńska
- Połączenie musicalu i horroru w "Córkach dancingu" stworzyło zupełnie nową jakość - mówi Agnieszka Smoczyńska Foto: STRINGER/PAP/EPA

Jej pełnometrażowy debiut - "Córki dansingu" - został już zauważony w Stanach Zjednoczonych. Na początku roku film dostał nagrodę specjalną na festiwalu kina niezależnego w Sundance, a wkrótce ma trafić do dystubucji kinowej za oceanem.

Wcześniej jednak Agnieszka Smoczyńska pokaże swój film w Los Angeles. Reżyserka ma nadzieję, że na pokazie "Córek dancingu" pojawi się również Quentin Tarantino, który był inspiracją dla twórców polskiego obrazu. - Fascynuje nas to, w jaki sposób podchodzi do opowiadanej historii, jak żongluje konwencjami, a także w jaki sposób traktuje bohaterki swoich filmów - tłumaczy gość Jedynki.

Na czym polega wyjątkowość festiwalu Sundance, co Agnieszka Smoczyńska usłyszała od Roberta Redforda na temat polskiego kina i dlaczego tak długo trwały poszukiwania producenta "Córek dancingu", dowiesz się z nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: "Droga na szczyt" z cyklu "Twarzą w twarz"

Prowadzi: Nina Harbuz-Karczmarewicz

Gość: Agnieszka Smoczyńska (reżyserka filmowa)

Data emisji: 15.09.2016

Godzina emisji: 23.12

pg/mg

Czytaj także

"Córki dancingu" w Sundance. Czy syreny podbiją USA?

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2016 19:00
Film polskiej debiutantki wystartuje w międzynarodowym konkursie prestiżowego festiwalu. - Dyrektor artystyczny Sundance napisał, że jest zachwycony "Córkami dancingu" - mówi Agnieszka Smoczyńska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Orły 2016. Triumfuje "Body/Ciało". Nagrodzeni: Gajos, Ostaszewska i Szumowska

Ostatnia aktualizacja: 07.03.2016 23:00
Orła 2016 dla najlepszego filmu otrzymał obraz "Body/Ciało" Małgorzaty Szumowskiej, która została także laureatką w kategorii "Najlepszy reżyser". Za najlepsze role pierwszoplanowe uznano kreacje Mai Ostaszewskiej i Janusza Gajosa w tym właśnie obrazie.
rozwiń zwiń