X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Wiktoria Szawiel. Jak życie w drodze zmienia człowieka

Ostatnia aktualizacja: 11.11.2016 14:33
- Moje projekty są na tyle uniwersalne, że mam zamówienia z wielu krajów na całym świecie. Nie tylko osoby, które znają krąg kulturowy z którego pochodzę, a który inspiruje moją sztukę, zamawiają moje prace - wyznała Wiktoria Szawiel, młoda, polska projektantka.
Audio
  • Słowiańskość w sztuce użytkowej Wiktorii Szawiel (Droga na szczyt/Jedynka)
Taboret projektu Wiktorii Szawiel
Taboret projektu Wiktorii Szawiel Foto: www.wiktoraiszawiel.com

Na co dzień mieszka w Lizbonie, urodziła się w Mińsku, czas jakiś spędziła w Warszawie, Holandii i  Niemczech. W sztuce użytkowej łączy dwa obszary: naturę i materiały sztuczne. Tworzy rzeczy bliskie ludziom, różnorodne przedmioty - krzesła, stoliki, wazony... Robi je sama. - Proekologiczne rozwiązania są bliskie mojemu sercu. Przyroda zwłaszcza słowiańska jest dla mnie inspiracją i zależy mi, by moje prace nie szkodziły środowisku - wyznała artystka dodając, że zafascynowały ją możliwości wykorzystania w projektach żywic - używa tych mniej dostępnych, ekologicznych, powstałych na bazie biologicznej.

Do produkcji używa wikliny lub rattanu, który wyplata, a następnie wyplatany wyrób odlewa w specjalnych rodzajach żywicy łącząc materiał syntetyczny z naturalnym. Potem przedmiot szlifuje, dzięki czemu wydobywa na świat piękny, oryginalny wzór materiału.

Jak wakacje spędzane u babci, na wsi białoruskiej wpłynęły na zainteresowania Wiktorii Szawiel, co dał jej pobyt w Warszawie, jakie regiony w naszym kraju są jej bliskie i jakie przedmioty wykonała z korków od wina? O tym w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji:"Droga na szczyt" w cyklu "Twarzą w twarz"

Prowadzi: Nina Karczmarewicz-Harbuz

Gość: Wiktoria Szawiel (projektantka)

Data emisji: 10.11.2016

Godzina emisji: 23.05

ab/jsz


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Obrazy, które porządkują nasze życie i pomagają w rozwoju

Ostatnia aktualizacja: 07.02.2015 16:00
- Rysowanie to żadna infantylność, ale umiejętność posługiwania się językiem, który jest ponadnarodowy - uważa Anna Kędzierska, psycholog. Jak się okazuje rysowanie jest niezwykle korzystne dla naszego rozwoju.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Meble z PRL mają szansę na drugie życie

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2016 18:28
- Zajmujemy się wskrzeszaniem polskiego wzornictwa dając mu drugą szansę, której nie otrzymało w czasach komunizmu. Realizujemy kilka projektów, które nigdy nie weszły do produkcji - mówi Przybyrad Paszyn, współzałożyciel Politury.
rozwiń zwiń