Whisbear - Szumiący Miś. Pomysł podsunęło życie

Ostatnia aktualizacja: 30.12.2016 10:24
- Najlepsze pomysły przynosi samo życie. Żadna z nas nigdy nie myślała, że będziemy zajmować się produkcją czegokolwiek. Wszystko zaczęło się od strasznych kolek, na które cierpiał mój syn - mówi Zuzanna Sielicka-Kalczyńska, która razem z siostrą Julią stworzyła Szumiącego Misia.
Audio
  • Zuzanna Sielicka-Kalczyńska i Julia Sielicka-Jastrzębska o produkowanym przez siebie Whisbearze - Szumiącym Misiu (Droga na szczyt/Jedynka)
Siostry Sielickie postanowiły rozkręcić własną markę i im się udało. Stworzyły pierwszą w Polsce, szumiącą zabawkę Whisbeara - Szumiącego Misia
Siostry Sielickie postanowiły rozkręcić własną markę i im się udało. Stworzyły pierwszą w Polsce, szumiącą zabawkę Whisbeara - Szumiącego MisiaFoto: materiały promocyjne

Jak wspomina Zuzanna Sielicka-Kalczyńska, jej syna uspokoić był w stanie jedynie dźwięk włączonej suszarki. - Nasze noce wyglądały tak, że z mężem tylko się wymienialiśmy dzieckiem przy suszarce. Na jednym ze spotkań towarzyskich rozmawiałam z innymi mamami o tym, jakie to świetne, choć mało praktyczne rozwiązanie. Padło wtedy takie stwierdzenie, że byłoby cudownie, gdyby zamknąć ten dźwięk w jakiejś przytulance. Jeszcze tego samego wieczora zaczęłam sprawdzać, że faktycznie gdzieś tam na świecie takie misie istnieją, ale w Polsce nie jest to popularne - opowiada gość radiowej Jedynki.

Wymyślony i produkowany przez siostry Sielickie Whisbear - Szumiący Miś wspiera noworodki i niemowlęta w spokojnym śnie, a także w ich sensorycznym rozwoju. Dzięki specjalnie opracowanej funkcji, gdy zabawka wykryje płacz, automatycznie włączy uspokajający szum.

Jak na przestrzeni lat Szumiący Miś był udoskonalany i czy trudno rozkręca się własny biznes, gdy ma się małe dzieci, dowiesz się z nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: "Droga na szczyt" w cyklu "Twarzą w twarz"

Prowadzi: Nina Harbuz-Karczmarewicz

Goście: Zuzanna Sielicka-Kalczyńska i Julia Sielicka-Jastrzębska (twórczynie Whisbeara - Szumiącego Misia)

Data emisji: 29.12.2016

Godzina emisji: 23.09

pg/ab

Czytaj także

Siła sióstr. Przepis na sukces w branży mody

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2016 11:20
Zaczęło się od jednego modelu bluzy rozdanej znajomym. Zaraz potem posypały się zamówienia z Polski i zagranicy. Tak 10 lat temu zaczęła się przygoda Anity i Kamili Nawarkiewicz z prowadzeniem własnej marki odzieżowej Femi Pleasure.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bambusowy rower naprawia świat

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2016 12:20
- Kiedyś dużo jeździłem na rowerze, a po podróżach do krajów rozwijających się, zainteresowałem się ekonomią społeczną - mówi Igor Pielas, wyjaśniając, że w ten sposób powstał pomysł na dystrybucję afrykańskich rowerów w Europie.
rozwiń zwiń