X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Tomasz Bagiński: samoukiem byłem z musu

Ostatnia aktualizacja: 06.01.2017 16:00
- Moja podstawówka to są lata 80., domowe komputery były wtedy w powijakach, tak jak i edukacja z nimi związana, a ja dość szybko zacząłem się tym bawić. Co ważne, chciałem robić filmy, a nie miałem kamery. W domu był komputer, więc to był naturalny wybór - opowiada gość "Drogi na szczyt".
Audio
  • Tomasz Bagiński: samoukiem byłem z musu (Droga na szczyt/Jedynka)
Tomasz Bagiński przed przedpremierowym pokazem swojego filmu Smok, powstałego w serii Legendy polskie
Tomasz Bagiński przed przedpremierowym pokazem swojego filmu "Smok", powstałego w serii "Legendy polskie" Foto: PAP/Marek Gorczyński

 

Wiedźmin_1200.jpg
Adam Skorupa. To on skomponował muzykę do "Wiedźmina"

Mimo marzeń o pracy w filmie Tomasz Bagiński rozpoczął studia na wydziale architektury: - Na Politechnikę poszedłem nieco zastępczo. To miał być przystanek przed Akademią Sztuk Pięknych, na którą nie udało mi się dostać, więc pomyślałem, że coś studiować trzeba. To były czasy, gdy jak się nie studiowało, to się szło w kamasze, czyli trzeba było biegać z karabinem po poligonie. Architektura wydawała mi się w miarę przyzwoitym kompromisem między sztuką a solidnym zawodem - wspomina Tomasz Bagiński.

Dlaczego Tomasz Bagiński, mimo że nie chciał być architektem, został na studiach dużo dłużej niż planował? Kiedy powstał jego pierwszy komiks? Jakie kino go inspiruje? Co sprawia, że rozrywka jest według niego równie istotna jak praca lekarza? Zapraszamy do wysłuchania nagrania audycji. 

***

Tytuł audycji: "Droga na szczyt" w cyklu "Twarzą w twarz"

Prowadzi: Nina Harbuz-Karczmarewicz

Gość: Tomasz Bagiński (rysownik, animator, reżyser nominowany w 2003 roku do Oscara w kategorii Krótki Film Animowany za "Katedrę")

Data emisji: 5.01.2017

Godzina emisji: 23.04

gs/bch

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Tadeusz Rolke: dla fotografów skończyły się czasy swobody

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2016 10:50
Radiową Jedynkę odwiedził artysta fotografik i prekursor polskiej fotografii reportażowej, który zaczął działalność w latach 50. Pracował jako fotoreporter, dokumentował także życie artystyczne Warszawy i fotografował modę.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Stanisław Brudny: Dzisiaj w teatrze jest za mało rzemiosła, a za dużo filologii

Ostatnia aktualizacja: 09.12.2016 15:09
- Bardzo wielu ludzi jest dobrze wykształconych, ale chcą zamienić aktorstwo w coś, czego się nie da. Nie ma tu miejsca na wzory, czy wyliczenia, formułki - opowiadał aktor Stanisław Brudny w programie "Twarzą w twarz".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Whisbear - Szumiący Miś. Pomysł podsunęło życie

Ostatnia aktualizacja: 30.12.2016 10:24
- Najlepsze pomysły przynosi samo życie. Żadna z nas nigdy nie myślała, że będziemy zajmować się produkcją czegokolwiek. Wszystko zaczęło się od strasznych kolek, na które cierpiał mój syn - mówi Zuzanna Sielicka-Kalczyńska, która razem z siostrą Julią stworzyła Szumiącego Misia.
rozwiń zwiń