Radosław Pazura o poszukiwaniu prawdziwej miłości

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2017 10:15
- Wyniosłem z domu przede wszystkim dużą dozę miłości, wierzę, że dobrze pojmowanej, i wolność. Byłem sobie sterem i okrętem w swoich poczynaniach, miałem też oparcie w rodzicach, którzy mi w tym nie przeszkadzali. To było ważne, natomiast później musiałam się z tym zmagać sam i nie uniknąłem błędów - przyznaje aktor.
Audio
  • Radosław Pazura o odkrywaniu prawdziwego życia (Droga na szczyt/Jedynka)
Radosław Pazura
Radosław PazuraFoto: PAP/Rafał Guz

pap_20151126_0IY 1200.jpg
Tomasz Bagiński: samoukiem byłem z musu

Jak dodaje Radosław Pazura, w wolności, jaką dostaliśmy od Stwórcy, możemy popełniać błędy, a także uczyć się na nich, poznając, co jest dobre, a co jest złe. - Było mi dane przejść taką drogę i zobaczyć, co jest złe, a później dowiedzieć się, że nie tędy droga - przyznaje gość radiowej Jedyki. 

Punktem zwrotnym w życiu Radosława Pazur był wypadek samochodowy w 2003 roku. - Niby wszystko było tak samo, ale zupełnie inaczej. Tak jest w życiu człowieka, gdy nagle wszystko wywraca się do góry nogami i trzeba na to spojrzeć z innej perspektywy. Miałem tę szansę zobaczyć to, co się wokół dzieje i siebie samego, z boku - wspomina aktor dodając, że w dużym skrócie sprowadzało się to do tego, że musiał poznać prawdę o sobie. - Okazało się, że życie, które prowadziłem do wypadku nie spełnia mnie jako człowieka, pomimo pięknych rzeczy, które się wydarzyły - mówi.

Radosław Pazura Gdzieś była jakaś pustka, nie realizowała się ta prawdziwa miłość 

Jakie wspomnienia Radosław Pazura wyniósł z warszawskiej PWST, której nie ukończył? Czego mu brakowało na tej uczelni? Jakie największe atuty miała Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna w Łodzi? Jak przemieniał się związek Radosława Pazury z Dorotą Chotecką? Artysta opowiadał także o swoim nawróceniu, czy było to nagłe olśnienie, czy jednak powolny proces? Spotkanie z jakimi osobami po wypadku było dla niego najbardziej kluczowe? O tym w nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: "Droga na szczyt" w cyklu "Twarzą w twarz"

Prowadzi: Wojciech Urban

Gość: Radosław Pazura (aktor)

Data emisji: 12.01.2017

Godzina emisji: 23.05

gs/pg

Czytaj także

"A jaka jest twoja #misja?". W odpowiedzi na wezwanie papieża

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2016 09:18
Niedziela Misyjna 23 października rozpoczyna w Kościele katolickim Tydzień Misyjny. Z tej okazji Salezjański Ośrodek Misyjny realizuje kampanię społeczną "A jaka jest twoja #misja?". O wydarzeniu mówili w Polskim Radiu 24 ks. Jacek Zdzieborski, dyrektor Salezjańskiego Ośrodka Misyjnego i Magdalena Piotrek, wolontariuszka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ewa Ziętek: każdy człowiek słyszy pytanie: "czy chcesz?"

Ostatnia aktualizacja: 09.11.2016 11:41
Aktorka obecna jest na małym i dużym ekranie, a także na deskach teatru, już od lat 70. W Jedynce opowiedziała o swoim nawróceniu, które przeżyła dokładnie 20 lat temu.
rozwiń zwiń