Agata Kulesza: kamera widzi we mnie smutek

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2017 11:25
- W życiu nie jestem osobą smutną, jestem melancholijna, refleksyjna, ale potrafię być też wesoła i mieć energię "do przodu". Ale kiedy kamera zajrzy mi w oko, widzi smutek. Dlatego gram takie role, tzw. silne ofiary - mówi w radiowej Jedynce Agata Kulesza.
Audio
  • Agata Kulesza o swoich najciekawszych i najtrudniejszych rolach (Droga na szczyt/Jedynka)
Agata Kulesza
Agata KuleszaFoto: PAP/Stach Leszczyński

Aktorka zagrała w najgłośniejszych polskich filmach ostatnich lat. Za rolę w "Róży" otrzymała Orła, a w "Idzie" - Orła oraz nagrodę Stowarzyszenia Krytyków Filmowych z Los Angeles. Jak przyznaje, dość późno odkryła, co jest jej najmocniejszą stroną, jeśli chodzi o aktorstwo. - Moją siłą jest słabość. Człowiek identyfikuje się z bohaterem, który pokazuje swoje słabości. Wtedy jako widzowie mówimy: "tak, ja też tak mam". Odwaga w pokazaniu słabości człowieka jest wielką, wielką siłą - podkreśla Agata Kulesza.

Opowiada też o "przytuleniu się" do postaci Róży Kwiatkowskiej, o trudnych scenach przemocy w filmie Wojciecha Smarzowskiego, a także o pewnej felernej roli w Teatrze Polskiego Radia. - W ogóle nie umiałam tego zagrać - przyznaje aktorka.

Jak gość Jedynki wspomina współpracę z Jimem Carreyem i Charlotte Gainsbourg, u boku których wystąpiła w filmie "True Crimes", dowiesz się z nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: "Droga na szczyt" z cyklu "Twarzą w twarz"

Prowadzi: Nina Harbuz-Karczmarewicz

Gość: Agata Kulesza (aktorka filmowa i teatralna)

Data emisji: 19.01.2017

Godzina emisji: 23.06

mg/pg

Czytaj także

Agata Kulesza: Polacy mają historie ciekawe dla świata

Ostatnia aktualizacja: 23.02.2015 08:58
- Myślę, że to jest piękne zakończenie przygody z "Idą" - mówi po oscarowej nocy Agata Kulesza, odtwórczyni jednej z głównych ról.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marian Dziędziel: wiedziałem, że muszę to zagrać

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2016 18:00
- Udało nam się nie epatować chorobą. Widz chyba nie odczuwa, że jest ona wszechobecna. Ukazana została przez relacje, a także humor, ponieważ takie jest życie - mówi filmowy ojciec z obrazu "Moje córki krowy".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Agata Kulesza: "Niewinne" to film głęboko religijny

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2016 18:18
- Jego bohaterki, zakonnice, mierzą się z czymś, czego nigdy miały nie przeżyć. Film opowiada o trudnościach pozostania przy Bogu po traumie - mówi aktorka, która w obrazie Anne Fontaine wciela się w postać matki przełożonej żeńskiego zakonu.
rozwiń zwiń